• Головна
  • В Україні невдовзі стартує пілотний проект щодо одночасного оформлення внутрішнього та закордонного паспортів
12:28, 19 травня 2022 р.

В Україні невдовзі стартує пілотний проект щодо одночасного оформлення внутрішнього та закордонного паспортів

Уряд України прийняв постанову, якою запровадив експериментальний проект щодо одночасного оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

У зв’язку з військовою агресією російської федерації на території України виникла потреба у швидкому та зручному оформленні або поновленні втрачених паспортних документів.

Відтак, експериментальним проектом надано можливість особі, яка досягла 14-річного віку, одночасно із оформленням ID-картки подати заяву для оформлення закордонного паспорта.

Слід звернути увагу, що в рамках цього оформлення заява для оформлення закордонного паспорта подається особою з 14 років особисто, без присутності законного представника.

У подальшому, в разі втрати документів або необхідності їх обміну у зв’язку зі зміною персональних даних, особа також може звернутися за одночасним оформленням ID-картки та закордонного паспорта, без необхідності спочатку оформляти ID-картку, а тільки після її отримання звертатися за оформленням закордонного паспорта.

За отриманням такої послуги особа може звертатися до територіальних органів/територіальних підрозділів ДМС, центрів надання адміністративних послуг або відокремлених підрозділів державного підприємства «Документ» (центри обслуговування громадян «Паспортний сервіс»).

‼️ Скористатися такою послугою громадяни України зможуть після набрання чинності постановою Кабінету Міністрів, тобто після її офіційного опублікування у офіційних друкованих виданнях, а також технічної реалізації в інформаційно-комунікаційній системі ДМС.

Про зміну вартості оформлення документів поки не йдеться. Ми, як і у довоєнний період, продовжуємо працювати за наступними розмірами адміністративного збору.

Оформлення паспорта громадянина України у формі картки у звичайному порядку – 372 грн., у терміновому порядку – 498 грн.

Оформлення закордонного паспорта у звичайному порядку – 733 грн., термінове оформлення – 1085 грн.

Разом з цим, слід зазначити що на період дії воєнного стану законодавством призупинено терміни надання усіх видів адміністративних послуг. Тобто, ми всіх наших суб’єктів звернень під час прийому від них заяв на оформлення біометричних документів попереджаємо про те, що маємо можливості гарантувати жодних термінів доставки документів. Адже, військова агресія з боку російської федерації стосовно України і надалі триває, а це суттєво ускладнює логістики, від якої безпосередньо і залежать доставка документів у визначені законодавством терміни. Наголошую, що термінове оформлення замовляти вам ніхто не забороняє, але прохання враховувати, що терміни доставки можуть бути змінені.

Станом на 19 травня заяви на оформлення біометричних документів вже приймаються в переважній більшості наших підрозділів на території Сумської області: Сумський відділ # 2, Глухівський, Конотопський, Шосткинський, Роменський, Охтирський відділи, Недригайлівський, Краснопільський, Липоводолинський, Кролевецький, Білопільський, Буринський, Ямпільський, Середино – Будський, Путивльський сектори.

На 20 травня заплановано розпочати прийом таких заяв у Лебединському та Великописарівському підрозділах.

Окрім того, надаються адміністративні послуги:

- видача оформлених раніше паспортних документів (id - карток та закордонних паспортів);

- продовження терміну дії закордонних паспортів;

- вклеювання фотокарток до паспортних документів у зв'язку з досягненням 25 та 45- ти річного віку;

- вклеювання дитячих фото (віком від народження до 18 років) до закордонних паспортів батьків.

Загалом же, з моменту відновлення роботи наших відомчих систем за допомогою яких здійснюється оформлення та видача біометричних документів, які з першого дня військової агресії були вимкнені з питань міркувань безпеки та збереження і захисту персональних даних, якими ми володіємо, в оформлення вже прийнято майже 6,5 тисяч заяв на оформлення біометричних документів. З 19.04.22 по 17.05, тобто за місяць, відколи ми відновили роботу в цьому напрямку, на території Сумської області оформлено 4603 паспорта громадянина України для виїзду за кордон та 1813 паспортів громадянина України у формі id – картки.

Враховуючи особливості територіального розташування нашої області, системні обстріли Сумщини з боку рос.федерації, робота Управління та територіальних підрозділів і надалі поки залишатиметься обмеженою в частині кількості годин обслуговування громадян з питань надання адміністративних послуг, а саме з 10 до 14 години. Кількість робочих днів на тиждень залишається незмінною. Підрозділи приймають громадян з вівторка по суботу включно.

Нагадуємо, наразі адміністративні послуги з міграційних питань на Сумщині надаються ВИКЛЮЧНО громадянам України. Надання всіх інших видів послуг іноземцям та особам без громадянства тимчасово призупинено.

Варто також нагадати, що прийом заяв на оформлення біометричних документів на Сумщині відновили всі Центри надання адміністративних послуг, що підключені до Реєстру та до початку військового вторгнення здійснювали оформлення біометричних документів: це Центр надання адміністративних послуг м. Суми, Сумського району, м. Ромни та м. Конотоп.

Управління ДМС у Сумській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...