• Головна
  • Історія "витривалого" чайника з Великої Писарівки, який вцілів у повністю зруйнованому будинку
фото
12:03, 10 травня 2022 р.

Історія "витривалого" чайника з Великої Писарівки, який вцілів у повністю зруйнованому будинку

фото

Простояв майже 15 років наче реліквія. З чайника, який сам-один вцілів після того, як російські військові влучили в будинок його господарів у Великій Писарівці, ніколи не пили. Історію цієї "витривалої" посудини – знає наша Юлія Ніколаєва, пише Суспільне.

Будинок Єременків згорів ущент 6 березня. Про те, що лишилися безхатьками, господар та його донька дізналися наступного дня. Коли росіяни поцілили в оселю родини, їх самих удома не було. Серед згарища видніються обриси того, що було в будинку до влучання. Лишився неушкодженим лише цей чайник.

Історія "витривалого" чайника з Великої Писарівки, який вцілів у повністю зруйнованому будинку, фото-1

Суспільне Суми

Власник чайника Олександр Розповідає: "Ми так ним і не користувалися. Він стояв як сервіз і все. Для краси".

Зараз родина Єременків намагається обжитися у новій оселі за 12 кілометрів від Великої Писарівки, де вони мешкали раніше. Чотирнадцятирічна Даша говорить, що чайник, який вцілів, стояв у них на кухні: "Моя мама привезла його від своєї мами з Тростянця. Він стояв вгорі кухонної стінки. До нього був ще менший чайник і маленькі чашечки. Але тільки він вижив".

На згарищі ми побачили ще один чайник, який, за словами господарів, стояв на полиці поруч з уцілілим, але йому пощастило менше. Одна з його частин відбилася.

Історія "витривалого" чайника з Великої Писарівки, який вцілів у повністю зруйнованому будинку, фото-2

Суспільне Суми

Про те, що цим чайником лише милувалися, підтверджує й тітка Даші та дружина брата Олександра – Інна: "Бачила. Він давно привезений. Він стояв на стінці. Вони ним не користувалися. Був до нього ще менший і чашечки, здається. А як він вцілів? Ніхто не знає. Як він так? Вони його просто привезли, може її бабусі його теж хтось подарував, а бабуся дала його мамі Даші. І поставили, і так воно стояло до останнього дня".

Родина Єременків вирішила не перевозити цей чайник у новий дім у Розсоші, а подарувати його музею військової агресії Росії. Він як символ витривалості української нації. Кореспонденти Суспільного передали чайник власнику музею і він вже зайняв місце серед інших експонатів.

Історія "витривалого" чайника з Великої Писарівки, який вцілів у повністю зруйнованому будинку, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...