• Головна
  • Сумщина закликає депутатів Верховної Ради підтримати ініціативу «За Майбутнє» щодо зниження ставок ПДВ
13:00, 18 лютого 2022 р.

Сумщина закликає депутатів Верховної Ради підтримати ініціативу «За Майбутнє» щодо зниження ставок ПДВ

У Сумській обласній організації політичної партії «За Майбутнє» відбувся «круглий стіл» за участі депутатів обласної та районної рад, представників бізнесу та виробництв, громадських організацій щодо підтримки законопроекту №7023, який передбачає запровадження до 1 січня 2023 року знижених ставок ПДВ.

Зокрема, пропозицією депутатів різних рівнів від «За Майбутнє» передбачається встановлення нульової ставки податку на додану вартість на продукти харчування та ставки 7% по операціях з постачання житлово-комунальних послуг.

Учасники сумського обласного «круглого столу» висловили спільне переконання: прийняття відповідного законопроекту в Раді дозволить привести українське законодавство у відповідність до норм законодавства Європейського Союзу, допоможе захистити українських товаровиробників та забезпечить жителям Сумщини, українським громадянам доступ до продуктів вітчизняного виробництва за доступною ціною, сприятиме підтримці споживачів житлово-комунальних послуг та послабить негативні соціальні та економічні наслідки інфляції.

«Від законопроекту 7023 залежить життєдіяльність України у нинішніх умовах. Ми або починаємо прислухатися до людей та наших товаровиробників, або далі йдемо шляхом збідніння українського народу. Влада має відкинути політичні амбіції та зайнятися економікою», – зазначив на початку обговорення голова Сумської обласної організації політичної партії «За Майбутнє» Вадим Ващенко.

«Дійсно нам потрібно підтримувати нашого товаровиробника, допомагати йому в цих напрямках. Сьогодні ми бачимо, що ціна на газ, на електроенергію для промисловості зросла в кілька разів. До мене звертаються виборці і кажуть: як нам сьогодні виживати? У селах від збитковості уже закриваються магазинчики та точки продажу хлібу. Потрібно підтримувати наших товаровиробників та ті підприємства, які забезпечують життя в нашій державі», – наголосив депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха.

Про фінансове благополуччя жителів Сумщини та українців в цілому висловилася координаторка Жіночого руху «За Майбутнє» у Сумській області, депутатка облради Ірина Д’яконова: «Рівень зубожіння населення дуже зростає. Як економіст можу навести статистику, що за останній період українські сім’ї витрачають на продукти харчування 40-50% родинного бюджету. При тому, що в розвинутих країнах світу, в Німеччині зокрема, за минулий рік цей показник сягає десь 15%. Очевидно, що зниження ставки ПДВ на продукти харчування та комунальні послуги призведе до збільшення купівельної спроможності сумчан та українців в цілому».

Натомість депутатка Сумської обласної ради від «За Майбутнє», директорка Навчально-наукового інституту історії, права та міжнародних відносин Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка Юлія Подрєз наголосила, що скорочення через нереальні податки виробництв призводить до звуження ринку праці, а отже – стрімкого скорочення робочих місць: «Кожна європейська держава в тому чи іншому хронологічному проміжку вдавалася до політики меркантилізму і протекціонізму в економіці. Що це означає? Що держава захищала власного виробника, власну продукції, як тільки вона відчувала, що імпортних товарів стає набагато більше, ніж власних. Тому нам зараз теж нагально ставити питання щодо захисту своїх власних виробників і виробництв. Щодо молоді, то дійсно на сьогоднішній день молодь активно покидає країну масово. На сьогоднішній день молодь, на жаль, не вмотивована і не бачить завтрашнього дня в нашій країні».

Як резюме, учасники «круглого столу» закликали депутатів Верховної Ради України різних політичних сил відкинути політичні амбіції та стати на захист українського виробника та українського народу, підтримавши законопроект у парламенті, та отримавши відповідні зміни у Податковому кодексі України в частині зниження ставки податку на додану вартість на продукти харчування та постачання, розподілу енергоносіїв, що забезпечують житлово-комунальні послуги для населення та суб’єктів господарювання.

Сумщина закликає депутатів Верховної Ради підтримати ініціативу «За Майбутнє» щодо зниження ставок ПДВ , фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...