• Головна
  • У школах Сумщини проходив Всеукраїнський урок з медіаграмотності
13:00, 18 лютого 2022 р.

У школах Сумщини проходив Всеукраїнський урок з медіаграмотності

Національний проект з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики спільно з Міністерством освіти і науки оголосили проведення першого Всеукраїнського уроку з медіаграмотності 17 та 18 лютого 2022 року в усіх закладах загальної середньої освіти України.

Ця ініціатива стала частиною невідкладних заходів з консолідації українського суспільства, що були затверджені Указом Президента та постановою Уряду до Дня Єднання від 14 лютого.

«Проведення такого уроку – це історична подія для нашої країни. Урок не просто символічний. Інформаційні атаки з боку РФ відбуваються щодня, а саме медіаграмотність – це одна з найважливіших навичок для запобігання поширенню таких маніпуляцій та фейків», – зазначив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр ТКАЧЕНКО.

Урок з медіаграмотності покликаний привернути увагу молодого покоління до розвитку критичного мислення. Під час уроку вчителі разом зі школярами зможуть проговорити різноманітні способи розпізнавання фейків, види маніпуляцій в мережі та розглянути процеси створення новин.

«Для Міністерства освіти і науки України це – знакова подія, яка започатковує зараз нову традицію. В часи відкритого доступу до інформації медіаграмотність – це не тільки навичка орієнтації в медіапросторі. Її мета – виховати в дитині критичне мислення, щоб вона змогла і сама навчитися, і в разі потреби іноді й своїм батькам підказати, як користуватися інформацією», – наголосив директор Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Євген БАЖЕНКОВ.

Під час прес-конференції учасники поділилися корисними ресурсами для проведення уроку, основними підходами в роботі з дітьми, а також розповіли, як викладати медіаграмотність для дітей так, щоб це було максимально корисно та цікаво.

Усім школам було запропоновано скористатися навчальними матеріалами з медіаграмотності з онлайн-платформи національного проекту з медіаграмотності «Фільтр» – filter.mkip.gov.ua.

Найпопулярнішими з-поміж матеріалів є: тулкіт Фейк ≠ факт – містить готові презентації з прикладами та поясненнями для вчителів, а також практичні вправи з розпізнавання фейків, пропаганди та походження джерел інформації;

- навчально-методичні матеріали «Інфомедійна грамотність на уроках української мови» для 8-9 класів, вправи з яких спрямовані на розвиток в учнів навичок критичного сприйняття інформації;

набір для класної та позакласної роботи «Як аналізувати медіа критично», що включає універсальні роздаткові картки, які  допоможуть розвивати навички критичного сприйняття інформації; книга з медіаграмотності  «Ніта. Ховайтесь, фейки світу», рекомендована для роботи з маленькою аудиторією.

«Саме на цій платформі Фільтр зібрав найкращі навчальні матеріали для вчителів, учнів, студентів та журналістів. Це як література, так і ігри, відеоблоги та вправи. У блоці «Медіаосвіта», наприклад, зібрані навчальні матеріали з медіаграмотності від IREX, АУП та інших партнерів проекту. А розділ «Медіаосвіта. Учителям та учням» містить спеціально перекладені та адаптовані уроки з медіаграмотності від Шведського інституту», – зазначила керівник національного проекту з медіаграмотності «Фільтр» Валерія КОВТУН.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...