«Тривожна валіза», зброя, перша допомога: у Сумах провели масштабний вишкіл для цивільних
В Україні триває череда вишколів для цивільних громадян у рамках кампанії «Не панікуй! Готуйся!». У неділю в Сумах штаб оборони Сумської області та Національний Корпус провели масштабний вишкіл біля будівлі «Центру учасників бойових дій». Близько 500 сумчан різного віку прийшли озброїтися знаннями й навичками з захисту на випадок розгортання повномасштабної війни з Росією.
Присутніх ознайомили з основними правилами поведінки в надзвичайних ситуаціях. Професійні інструктори вчили сумчан поводженню зі зброєю, прийомам і правилам стрільби, базовим навичкам надання першої медичної допомоги, також містян ознайомили зі складом «тривожної валізи», пише SP.
«Найбільша проблема, яка може виникнути – паніка людей, тому наша кампанія й має назву «Не панікуй! Готуйся!». Подібні заходи вже провели у багатьох областях України. Сьогодні ми маємо на меті показати людям основи тактики медицини, зокрема першої допомоги, розповісти про основи поводження зі зброєю, уникнення вибухівок, а також ознайомити зі складом тривожної валізи. Ми прагнемо до проведення вишколів на постійній основі, адже ми розуміємо, наскільки це зараз актуально», – повідомив керівник обласного осередку Нацкорпусу Денис Сокур.
«Надзвичайно важливо те, що нас так багато зібралося саме у місті Суми, де до кордону з абсолютно хворим сусідом зовсім мала відстань. Ми отримуємо величезну кількість сигналів про те, що зовнішня загроза абсолютно реальна. А наша відповідь на це – не панікувати та готуватися. Кампанія «Не панікуй! Готуйся!» не тільки треную людей, а й створює нову спільноту українців, які готові захищати себе, близьких, дім і має таких самих побратимів. Впевнений, ми гідно зможемо зустріти ворога», – зазначив керівник Центрального штабу Нацкорпусу Максим Жорін.
До Сум також прибув представник Національного корпусу Луганщини Михайло Карабут. Він впевнений, що нині найактуальніший час для боротьби із 5-ю колоною, адже відпустивши ситуацію на самоплив, ми даруємо ворогу доступ до інформації та можливість проводити антиукраїнську пропаганду.
«Сьогодні ми готуємося до повномасштабної війни з Росією, трапиться вона чи ні. Якщо це станеться, нам буде зрозуміло, хто ворог та в кого потрібно цілитися. якщо колаборанти всередині країни замисляться стати на сторону агресора, ми дамо тверду та рішучу відповідь. Нашим пріоритетом є боротьба з п’ятою колоною. Я приїхав з Луганщини, де мером українського міста Кремінна є Володимир Струк, який є причетним до організації референдуму у 2014-му році. У нас є інформація, що Струк узурпував владу та намагається сформувати так звану самооборону. Вже сьогодні мешканці міста спостерігають на вулицях персон із гумовими кийками, які патрулюють вулиці», – повідомив Карабут.
Присутні АТОвці закликали присутніх купувати зброю та вчитися стріляти, аргументують це тим, що той, хто готовий до війни, завжди ближче до перемоги, ніж той, хто сподівається на мир.
Протягом двох годин сумчани мали змогу ознайомитися з усією інформацію, яку намагалися донести інструктори. По черзі учасники вишколу містяни тримали зброю, вчилися надавати першу допомогу та транспортувати пораненого.
«Пройшов інструктаж з парамедицини, інформація корисна, безперечно. Вважаю, що кожен, починаючи з початкових класів, має володіти цими знаннями, адже у країні може статися будь-яка ситуація. Треба не готуватися безпосередньо у момент найвищої загрози, а завжди бути готовими», – зазначив учасник вишколу Назар Радчук.
Багато питань мешканці Сум мали щодо предметів, які треба покласти до валізи на випадок війни.
«Було чимало людей, питання ставили щодо радіозв’язку, медичної аптечки та харчів. Зокрема, “тривожна валіза” необхідна не тільки у випадку війни, а й у разі стихійних лих, пожежі чи вибух побутового газу. У складі валізи має бути: копії документів; гроші та картки; спідня білизна та одяг, ключі, резервний телефон, сміттєві пакети, сухпайок, ліхтар, канат, медична аптечка та інше. Якщо людина приймає якісь ліки на постійній основі, їх також бажано покласти у “тривожну валізу. З їжі треба брати продукти, які довго зберігаються, а краще придбати сухпайки. На сайтах туристичних компаній продаються такі набори, зазвичай через високу ціну вони не підходять для армії, але є якіснішими й підходить для вживання», – розповів інструктор Сергій Демченко.
Вишколи планують проводити на постійній основі. Керівник обласного осередку Нацкорпусу Денис Сокур повідомив, що найближчим часом організатори узгоджуватимуть із учасниками дні проведення заходу, після чого повідомлятимуть про дати проведення навчань.