• Головна
  • 26 січня 2022 року – початок знищення історико-культурної спадщини Сумщини – заповіту Івана Герасимовича Харитоненка
10:52, 8 лютого 2022 р.

26 січня 2022 року – початок знищення історико-культурної спадщини Сумщини – заповіту Івана Герасимовича Харитоненка

26 січня 2022 року – початок знищення історико-культурної спадщини Сумщини – заповіту Івана Герасимовича Харитоненка, фото-1

26 січня 2022 року Сумською міською радою було прийняте рішення щодо розташування у Сумах по вул. Троїцькій бази територіальної оборони громади.

Її розміщення планується саме в історичних будівлях лікарні, що не залишає жодних надій на подальшу реставрацію та нове життя історико-архітектурного комплексу, саме про які у своєму заповіті наголошував І.Г. Харитоненко.

***

Історична довідка:

7 травня 1889 році померла від дифтерії донька Павла Івановича Харитоненка Зінаїда. Для родини Харитоненків це було великим горем, тому він вирішив побудувати на її честь дитячу лікарню. Слід додати, що лікарню хотів побудувати ще його батько Іван Герасимович (1820–1891), про що прохав у своєму заповіті:

«По мірі сил і можливостей, якщо мені особисто не вдасться влаштувати, покладаю на мого сина: … влаштувати в м. Суми дитячу лікарню на двадцять ліжок з усіма зручностями і забезпечити капіталом в 30 тисяч рублів, вносячи такої в Сумську міську Думу».

У 1896 році Павло Іванович збудував приміщення лікарні, яка стала одним з перших дитячих лікарняних закладів. Хворих дітей лікували безкоштовно. У головному корпусі лікарні розміщувалися хворі «з внутрішніми та хірургічними хворобами». У другому корпусі лежали хворі на дифтерію та скарлатину.

Цей заклад був одним з найкращих в країні за оснащеністю та доглядом хворих аж до Лютневої революції 1917 року.

***

Розміщення бази територіальної оборони може стати початком знищення історико-культурної спадщини Сумщини – заповіту Івана Герасимовича Харитоненка.

Маємо надію, що такі дії представників влади відбуваються без прямого злочинного умислу, направленого на руйнування культурної-історичної спадщини рідного міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...