• Головна
  • «Сумиполімербуд» збирає медичні відходи з інших регіонів і везе їх на Сумщину
16:47, 10 серпня 2021 р.

«Сумиполімербуд» збирає медичні відходи з інших регіонів і везе їх на Сумщину

«Вся область збирає кошти на ремонт онкологічного диспансеру в Сумах, на лінійний прискорювач, а ми допускаємо до того, що жителі Сумщини травляться ртуттю, формальдегідами. Це – катастрофа!», пише Сумська облрада.

Із цього голова ОДА Дмитро Живицький розпочав розгляд питання щодо утилізації медичних відходів, які наприкінці минулого року стали завозити в Старе Село Нижньосироватської територіальної громади, а нині вже везуть до обласного центру – на вул. Харківську, 122, та вул. Прикордонну, 1. Відходи звозять, пластик відбирають і здають на вторсировину, а медичний непотріб спалюють просто неба. Відтак повітря забруднюється парами ртуті, формальдегідів, відходів тестів на ковід, люмінесцентних ламп тощо. І екологічні показники від цих парів перевищують норму.

«Маємо таку собі повільну екологічну катастрофу, - каже голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко. - Фірма «Сумиполімербуд», яка не має ліцензії на утилізацію медичних відходів, організувала незаконну схему із заробітків у мільйони гривень і її абсолютно не цікавить здоров’я наших громадян. Були відкриті вже три кримінальні провадження і заступника керівника фірми оштрафували по одній із них на 17 тисяч грн. Але це – крапля в морі у порівнянні з тими мільйонами, які вони заробляють. Тож вони не лише продовжують завозити відходи на територію області, а ще й розширюються. І у них вистачає совісті надсилати листи до депутатського корпусу, аби ми з обласного бюджету виділили 3 млн грн на утилізацію непотребу!».

На сьогоднішній день проблема набирає серйозних обертів і очільник ОДА Дмитро Живицький зібрав керівників усіх профільних структур Сумщини: екологів, поліцію, прокуратуру, юристів, аби спільно знайти рішення щодо вирішення проблеми.

«Ми сьогодні зібрали на нараду фахових, компетентних людей. У якої структури не вистачає повноважень, аби вирішити цю ситуацію, що вона тягнеться майже рік? – звернувся Живицький до присутніх. - Всі керівники профільних управлінь і служб, які тут зібралися, не підуть звідси, поки не нададуть інформацію, як із території області вивезти ці шкідливі речовини. Держава вкладає кошти в розвиток медицини, а фірма «Сумиполімербуд» збирає медичні відходи з інших регіонів, і везе їх на Сумщину, бо обласні лікарні запевняють, що працюють тільки з ліцензованими підприємствами. Ви розумієте, що ми – смітник для України!»

Дмитро Живицький звернувся до присутніх із запитанням: у кого є механізм вирішення ситуації? Бо реакція за цей період начебто й була, а результату немає.

Присутні юристи запропонували заборонити дію підприємства з накладенням арешту на майно, а потім домогтися від нього утилізації шкідливих речовин.

Керівник облдержадміністрації попросив у якнайближчий час надати йому покроковий алгоритм, яка служба чим має займатися. «Наша задача – уберегти жителів від небезпечних речовин. І ми з вами зробимо це», - наголосив Живицький.

Віктор Федорченко акцентував увагу на персональній відповідальності присутніх на нараді керівників. «У нас в області кожен 25-й житель має діагноз, пов’язаний з онкологією. Тому ми повинні не доклади робити, а включитися в роботу, змусити «Сумиполімербуд» вивезти з території області відходи і заборонити в подальшому займатися подібною діяльністю. Насправді, безвихідних ситуацій не буває, коли є бажання працювати. А воно повинно бути, бо ви всі розумієте, що тут живете ви, тут живуть ваші діти і ще сотні тисяч людей, за життя яких ми всі несемо відповідальність».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...