• Головна
  • До відома сумчан що таке РРО та у яких випадках він не застосовується
18:00, 15 травня 2013 р.

До відома сумчан що таке РРО та у яких випадках він не застосовується

Нарешті Ви як приватний підприємець отримали таку бажану Виписку з Єдиного державного реєстру та розпочинаєте ведення власного бізнесу.

В умовах сьогодення, підприємець продаючи товари або надаючи послуги має видати касовий чек, який «пробивається» на касовому апараті. На сучасній юридичній термінології такі апарати називаються – Реєстратори розрахункових операцій (РРО). Їх застосування регулюється окремим Законом №265/95 від 01.01.2013 який називається “Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Безпосереднє визначення терміну РРО – це апарат, який реєструє операції продажу товару або наданням послуг, і запам’ятовує ці операції.

Серед реєстраторів розрахункових операцій найбільш поширеним є електронний контрольно-касовий апарат (по простому – ЕККА або касовий апарат). Крім цього, до РРО відносяться також комп’ютерно-касові системи, електронні контрольно-касові реєстратори, електронні таксометри, автомати з продажу товарів.

Звичайно, з цього переліку нас найбільше цікавить саме касовий апарат (ЕККА). В ньому є можливість програмування цін і найменування товарів та послуг (за їх кодами), а також здійснюється облік їх кількості та друкування чека.

Фахівці Державної податкової інспекції у м. Сумах на початковій стадії радять з’ясувати, чи потрібний Вам касовий апарат.

Адже є умови, при яких касовий апарат не застосовується:

- якщо юрособа торгує товарами власного виробництва (або надає послуги) і розрахунок здійснюється в касі, з оформленням ордерів та видачею квитанцій;

- якщо Ви – фізична особа – підприємець, яка сплачує єдиний податок;

- якщо Ви здійснюєте продаж товарів (крім підакцизних) або надаєте послуги особами, що мають пільговий торговий патент;

- при торгівлі фізичними особами товарами продуктового або промислового призначення за готівку на ринках;

- при торгівлі друкованими виданнями (журналами, газетами), листівками, конвертами, поштовими марками в кіосках, лотках та з розносок, якщо ця продукція складає більш, як половину товару (і відсутні підакцизні товари);

- при торгівлі з автоцистерн, бочок та бідонів (якщо продаєте воду, квас,молоко, олію або живу рибу);

- при торгівлі у їдальнях та буфетах шкіл і профтехучилищ стравами, безалкогольними напоями під час навчання учнів та студентів;

- якщо розрахунки готівкою не проводяться (наприклад – оптова торгівля).

Якщо до цього переліку Ваша діяльність не входить, значить РРО Вам все-таки потрібен.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...