• Головна
  • Освітяни та медики нагадують батькам юних сумчан про необхідність своєчасної діагностики туберкульозу
08:30, 30 липня 2021 р.

Освітяни та медики нагадують батькам юних сумчан про необхідність своєчасної діагностики туберкульозу

Освітяни та медики нагадують батькам юних сумчан про необхідність проходження дітьми профілактичних оглядів, зокрема на туберкульоз.

Роз’яснення з даного питання під час брифінгу надали заступник міського голови Станіслав ПОЛЯКОВ, в. о. начальника управління освіти і науки Олена НАЗАРЕНКО, в. о. заступника директора з медичної частини КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» Наталія СПІЧАКОВА.

Заступник міського голови нагадав, законодавством передбачено, що для відвідування закладів необхідні довідки форми № 086-1/о (висновок про стан здоров'я дитини та групу для занять фізкультурою) та № 063/о (інформація про щеплення).

Посадовець звернув увагу на те, що, згідно Наказу МОЗ № 327, серед обов’язкових – огляд на туберкульоз. Він включає в себе опитування особи або її законних представників, які звертаються за медичною допомогою (якщо два «так», лікар має направити дитину на проведення проби Манту), фізикальне обстеження особи: огляд, перкусія, пальпація, аускультація, вимірювання маси тіла; рентгенівське обстеження за результатами опитування та фізикального обстеження; бактеріологічне дослідження мокротиння на наявність збудника туберкульозу за результатами опитування та фізикального обстеження; обстеження дітей з використанням специфічних внутрішньошкірних тестів за результатами опитування та фізикального обстеження.

«У батьків є вибір: зробити рентгенівське обстеження, бактеріологічне дослідження мокротиння чи пробу Манту. Проба Манту проводиться в комунальних закладах безоплатно, рентгенівське обстеження також можна зробити без проблем у місті, а от бактеріологічне дослідження проводять лише спеціалізовані заклади, в нас це обласний пульмонологічний диспансер у Степанівці», – сказав Станіслав Поляков.

В. о. заступника директора з медичної частини КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» Наталія Спічакова закликала батьків не ігнорувати проведення проби Манту, адже в останні півроку в місті та області фіксується зростання захворюваності на туберкульоз серед дитячого населення: по Сумах – майже в 3 рази, по Сумщині – майже в 3,5 раза. В обласному центрі цей показник нині становить 6,54 на 100 тисяч дитячого населення проти 2,18 на 100 тисяч населення в аналогічний період торік, в області відповідно 4,9 і 1,4 на 100 тисяч населення.

Фахівець звернула увагу на те, що серед тих, у кого виявили недугу, 35% – діти, чиї батьки відмовлялися від проведення проби Манту, 65% – ті, в кого вона дала позитивну реакцію, але батьки відмовилися від призначень фтизіатра, що призвело до погіршення ситуації та ускладнень при лікуванні.

«Туберкулінодіагностика або проба Манту проводиться з метою своєчасного виявлення туберкульозного інфікування дітей з року і до 18 років. Вона використовується для раннього виявлення латентних форм туберкульозу або туберкульозного інфікування. Латентна форма – це туберкульоз, який має патологічні ознаки в організмі, але не супроводжується будь-якими клінічними симптомами. Тобто дитина, людина ходить з патологічним процесом, але цього не відчуває, вона може бути заразною або незаразною, тобто висівати в навколишнє середовище збудника туберкульозу або не висівати, але в її організмі патологічний процес розвивається і прогресує», – зауважила Наталія Спічакова.

Принагідно спікери нагадали про те, що дітям, які не матимуть щеплень, не дозволяється відвідувати заклади освіти, про що є відповідне рішення Верховного суду України. Виняток – медичні протипоказання, засвідченні відповідними довідками.

«Хочу нагадати гарний римський вислів: «Твої права закінчуються там, де починаються права іншої особи». Тобто є право закладу освіти вимагати щеплення відповідно віку, адже діти відвідують організований колектив і це загальна безпека відповідно. Є права батьків вибирати: робити щеплення чи не робити, робити реакцію Манту чи використати альтернативні методи обстеження, якщо є якісь побоювання щодо алергічних реакцій, якісь переконання чи медичні перестороги. Рекомендуємо дбати про здоров’я власних дітей, а також здоров’я та права оточуючих. При наявності передбачених законом документів і довідок заклад прийме дітей, за відсутності чи неуточнених діагнозах – має право відмовити. У будь-якому випадку дитині гарантовано право на освіту, у тому числі альтернативні її форми. Наприклад, «сімейна», без відвідування дитячого колективу», – зазначила Олена Назаренко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...