• Головна
  • У Пслі під Сумами масово загинула риба
відео
08:30, 29 липня 2021 р.

У Пслі під Сумами масово загинула риба

відео

Сумчанин виклав відео на своїй сторінці у Фейсбук, де видно що у річці плаває мертва риба. Він звернувся до Держекоінспекції. Фахівці лабораторії екоінспекції, виїхавши на місце, з’ясували, що там, де загинула риба, у воді майже не залишилося кисню, пише suspilne.

Місце на відео, яке знімав сумчанин – поблизу селища Низи, нижче за течією від Сум по річці Псел. Біля берега були мертві: окунь, йорж, раки. Представники лабораторії Держекоіснпекції взяли проби поверхневої води. За допомогою газоаналізатора виміряли вміст розчинного кисню. Прилад показує 2 мг/дм³. Другу пробу працівники лабораторії взяли ще на 300 нижче за течією.Там показник – ще менший. Температура води + 25ºС.

“В першій пробі була зафіксована цифра 2,4 мг/дм³ розчинного кисню при, на жаль, нормі для водойм рибогосподарського користування – 6 мг/дм³. Тобто, ми зафіксували, що вміст розчинного кисню в першій відібраній пробі втричі менший, ніж допустима норма. Далі за течією прилад показав: 0,9 мг/дм³, тобто, можна навіть констатувати факт, що кисень відсутній в даному розрізі річки”, – пояснила Суспільному начальниця відділу держекоінспекції Сумської області Оксана Динник.

На гладі води розходяться кола – риба підіймається на поверхню і хапає повітря.

Представники лабораторії кажуть, що причина загибелі риби в високій температурі води, яка втрачає кисень, гнитті водоростей, розмноженні планктону, а також, можливо, людській діяльності. Оксана Динник припускає, одна з ймовірних причин замору – блискавка вдарила у річку під час останньої зливи.

Еколог громадської організації “Українська природоохоронна група” Віктор Пархоменко каже: якби причиною стала блискавка, тоді б загинуло все живе, а не тільки риба.

“Враховуючи, що на фотографіях багато представників окуневих, а вони є найбільш вразливими до низького вмісту кисню в воді, це вказує, що це може бути й техногенна катастрофа або природні явища. Серед всіх можливих причин можна виділити: побутові викиди, закінчуючи отрутохімікатами з агроценозів, ще і браконьєрство з використанням отрутохімікатів. Є і таке явище. Посуха також могла вплинути – це вже природні явища і надмірний розвиток рослин водних”, – говорить Віктор Пархоменко.

Це відео зі сторінки у Фейсбук сумчанина Віктора Кузьменка зняте 25 липня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...