• Головна
  • Департамент соцзахисту населення провів автоматичний розрахунок житлових субсидій сумчанам із травня
17:48, 27 липня 2021 р.

Департамент соцзахисту населення провів автоматичний розрахунок житлових субсидій сумчанам із травня

Департамент соціального захисту населення в липні провів автоматичний розрахунок житлових субсидій з травня 2021 року, за результатами якого державну соціальну допомогу призначено понад 16 тисячам домогосподарств.

Про перерахунок, умови отримання житлової субсидії в неопалювальний період та підстави для відмови в її наданні розповіли на брифінгу директор департаменту соціального захисту населення Тетяна МАСІК та заступник начальника управління надання державної соціальної допомоги Наталія ГЕРАСИМЕНКО.

Тетяна Масік повідомила, що з травня працівники департаменту соціального захисту населення активно проводили інформаційно-роз’яснювальну роботу серед жителів громади щодо змін у призначення житлової субсидії, надавали їм допомогу в оформленні заяв і декларацій.

Зокрема, в телефонному режимі про зміни оповістили понад 32 тисячі домогосподарств, які обліковувалися як отримувачі житлової субсидії. Для широкого інформування направляли sms-повідомлення, розміщували інформацію щодо змін в законодавстві в платіжках, створили на офіційному сайті департаменту розділ «Житлові субсидії з травня 2021 року».

З травня департамент прийняв 5481 пакет документів. Насамперед звернулися внутрішньо переміщені особи, орендарі, отримувачі безготівкової субсидії та ті домогосподарства, яким субсидія призначалася осіб, які фактично проживать.Крім цього, надійшло 8712 заяв про наявність/відсутність умов, за яких не призначається житлова субсидія.

У липні департамент здійснив автоматичний розрахунок житлових субсидій з травня 2021 року, за результатами якого таку допомогу призначено 16283 домогосподарствам, з яких по 7209 розмір субсидії на неопалювальний період становить 0 грн. Відмовлено 2421 домогосподарству: 907 – відсутні доходи та/або несплата ЄСВ; 260 – наявна прострочена понад три місяці заборгованості (понад 340 грн, в цьому випадку субсидія може бути призначена після сплати заборгованості, реструктуризації боргу або його оскарження в судовому порядку та надання документів на підтвердження); 1254 домогосподарствам відмовлено за результатами верифікації.

Наразі на обліку як отримувачі житлової субсидії перебувають 23574 домогосподарства, з них 8201 домогосподарству субсидія на неопалювальний період 2021 року призначена, але її розмір становить 0 грн.

Загалом за травень–липень субсидію нараховано на загальну суму 16,2 млн грн, кошти якої представники домогосподарств отримають в серпні після надходження фінансування з Державного бюджету.

Тетяна Масік нагадала про зміни, в порядку надання житлової субсидії, які застосовуються з травня. Так, субсидія надається виключно в готівковій формі; до середньомісячного сукупного доходу відтепер враховуються отримані дивіденди від цінних паперів; рішення про призначення субсидій у виняткових ситуаціях, які раніше погоджувалися комісією, приймаються на загальних підставах за умов надання додаткових документів та/або актів обстежень.

Також змінено підхід до майнового стану родини. З початку неопалювального періоду домогосподарство не має права на призначення субсидії в разі наявності двох транспортних засобів до 15 років або одного до п’яти років; двох житлових приміщень (крім тих, що перебувають у спільній частковій або сумісній власності (приватизація житла), а також тих, що розташовані в сільській місцевості)); депозитів, що перевищують 100 тис грн; здійснення витрат, платежів, купівлі, оплати робіт, що перевищують 50 тис грн; перебування за кордоном понад 60 днів, крім навчання, відрядження, лікування та догляду за дитиною до трьох років.

Директор департаменту соціального захисту населення наголосила на тому, що береться до уваги майновий стан не лише зареєстрованих членів сім’ї, але й членів сім’ї осіб зі складу домогосподарства.

Для отримання житлової субсидії з травня 2021 року документи приймаються до 1 вересня.

Заступник начальника управління надання державної соціальної допомоги Наталія Герасименко зазначила, що для її розрахунку враховується середньомісячний сукупний дохід за ІII–ІV квартали 2020 року. Для пенсіонерів, які звернуться за призначенням субсидії у травні враховується пенсія, надані Пенсійним фондом України, за березень 2021 року. У разі, якщо на момент звернення за призначенням житлової субсидії, особа є непрацюючим пенсіонером, і декларує в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи (грудень 2020 року), відсутність інших доходів, крім пенсії, до середньомісячного сукупного доходу враховується лише розмір пенсійної виплати.

Посадовець нагадала, про право вибору для окремих громадян: користуватися в неопалювальний сезон пільгою або субсидією. У травні–червні надійшло 298 заяв про припинення надання субсидії у зв’язку з бажанням отримувати пільгу.

Окрім, власне, департаменту соціального захисту населення, прийом громадян із питань, що стосуються субсидій, проводиться в управлінні «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми» (вул. Горького, 21; щодня), КУ «Центр учасників бойових дій» (вул. Герасима Кондратьєва, 165/71; по понеділках), ТОВ «Міський єдиний інформаційно-розрахунковий центр» (вул. Героїв Небесної Сотні, 7; по середах), у філії (вул. Охтирська, 11; по вівторках і четвергах).Жителів приєднаних населених пунктів приймають за місцем їхнього проживання в приміщенні старостинських округів згідно з графіком.

Тетяна Масік нагадала про повноту та правильність заповнення документів на отримання житлової субсидії та про необхідність своєчасного інформування про зміни, які можуть вплинути на право її отримання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...