• Головна
  • АГРОТРЕЙД намагається через суд дізнатись, як були використані бюджетні кошти у Путивльській Громаді
15:27, 22 липня 2021 р.

АГРОТРЕЙД намагається через суд дізнатись, як були використані бюджетні кошти у Путивльській Громаді

ТОВ «Агріпорт-Норд», що працює в Конотопському районі, звернулось до суду з позовом щодо протидії порушенню владою Путивльської ОТГ закону про доступ до публічної інформації та непрозорості використання бюджетних коштів. Проте представники місцевої влади вже четвертий місяць ігнорують судові засідання.

Окрім того, місцева влада не надала жодної конкретної відповіді на численні адвокатські запити на отримання інформації щодо соціальних угод, які влада укладає з підприємствами, що працюють на території ОТГ.

Соціальні угоди, за словами директора юридичного департаменту Групи АГРОТРЕЙД Олександра Улановського, узагалі не закріплені на законодавчому рівні і є добровільними. «Соцугоди передбачають, що підприємство добровільно вносить кошти в бюджет, або за свій рахунок проводить ремонти або благоустрій».

Під час кожної сесії голова ОТГ Костянтин Гаврильчук порушує питання, що «Агріпорт-Норд» не укладає соціальні угоди з громадою. «Ми вирішили перевірити, наскільки ж ефективно витрачаються кошти, які отримує бюджет за рахунок соцугод. Виявилося, що цієї інформації немає ані на сайті ОТГ, ані на інших відкритих джерелах», — зазначив Улановський.

Юристи холдингу надали кілька запитів на отримання фінзвітності щодо виконання підприємствами соціальних договорів, проте кожного разу отримували необґрунтовану відмову. «Минулого року за рахунок соцугод бюджет отримав 1 мільйон 879,6 тис.грн. Куди були витрачені ці кошти — влада так і не звітувала. Хоча місцева влада зобов'язана не тільки надавати цю інформацію на адвокатський запит, а й зобов’язана оприлюднювати інформацію про укладені соціальні угоди та витрачені кошти на власному веб-сайті, звітувати про використання бюджетних коштів на сайті та на порталі відкритих даних», — наголошує юрист.

«Агріпорт-Норд» всіляко допомагає громадам населеним пунктам, де підприємство обробляє землю. Ремонт водогону, допомога пожежній частині, придбання музичного обладнання, підтримка спорту, влаштування свят для дітей, привітання пайовиків, соціальне таксі — це тільки частина того, що підприємство зробило протягом року. Найближчим часом у населених пунктах буде запущено проект ГРОМАДОТВОРЕЦЬ.

У той самий час інші підприємства, які працюють на землях Путивльської ОТГ, що за вимогою місцевої влади укладають соціальні договори, отримують негласні преференції. Наприклад, коли «Агріпорт-Норд» звертався до влади щодо оренди певних земельних ділянок, підприємство отримало відмову, а ділянки відійшли до ССК «Ярославна», що належить депутату Сумської облради, колишньому меру Путивля Валерію Волкову. Хоча й посада міського голови для нього в минулому, владу в Путивлі він не відпускає і є присутнім майже на кожному засіданні міськради.

Після низки відмов, юристи АГРОТРЕЙДу звернулися до суду, щоб у примусовому порядку отримати звітність та щоб притягнути міського голову Костянтина Гаврильчука до адмінвідповідальності за ненадання публічної інформації у відповідь на адвокатський запит. За чотири місяці розглядання справи представники влади жодного разу не з'явилися на засідання.

Під впливом судового процесу з «Агріпорт-Норд» і адвокатських запитів, міська рада почала публікувати соцугоди з бізнесом за 2021 рік, але це відбулося з запізненням на півроку, а інформація надана не в повному обсязі. «Це резонансний випадок, коли орган місцевого самоврядування не звітує про укладені договори і про використання бюджетних коштів, приховує факт укладання угод, за якими отримує певні матеріальні блага, відмовляється надавати інформацію щодо напрямів використання такої допомоги від бізнесу», — обурюється Олександр Улановський.

Нагадуємо, що Група АГРОТРЕЙД також звернулась до Антимонопольного комітету зі скаргою на дії влади ОТГ через те, що міськрада не надає підприємству дозволу на обробку неуспадкованих та невитребуваних ділянок. Юристи компанії вбачають в цьому неправомірне використання владних повноважень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...