• Головна
  • Ми зробили перший крок до якісного та ефективного бюджетного планування, - Ігор МОЛОТОК
11:37, 16 липня 2021 р.

Ми зробили перший крок до якісного та ефективного бюджетного планування, - Ігор МОЛОТОК

Ми зробили перший крок до якісного та ефективного бюджетного планування, - Ігор МОЛОТОК, фото-1

У четвер, 15 липня, Верховна Рада ухвалила постанову про Бюджетну декларацію на 2022-2024 роки, а також рекомендації щодо бюджетної політики.

Народний депутат України від Сумщини, член Бюджетного комітету, голова підкомітету з питань державного фінансового контролю та діяльності Рахункової палати Ігор МОЛОТОК переконаний, що це важливий етап у розвитку українських публічних фінансів.

- Це означає, що ми зробили перший крок до якісного та ефективного бюджетного планування. Практика «ручного» керування, постійних перерозподілів і аврального освоєння коштів наприкінці року відходить у минуле. Наша мета – прозорий та збалансований бюджет із чіткими строками виконання, - прокоментував парламентар.

Варто зазначити, що застосування Бюджетної декларації – поширена практика для багатьох країн.

Головна мета документу – забезпечення прозорості фіскальної політики держави та передбачуваності фінансування для різних галузей.

За словами Ігоря МОЛОТКА, в ході аналізу виконання Держбюджету за 2020 рік було виявлено ряд невідповідностей та системних прорахунків, що призвело до неодноразового перерозподілу коштів на різні статті, неналежного або неефективного їх використання.

- Не було сумнівів у тому, що Державний бюджет України потребує підвищення якості бюджетного планування та запровадження системного підходу в управлінні бюджетними коштами, і ми рекомендували Мінфіну внести на розгляд Кабінету Міністрів України проєкт Закону про державне стратегічне бюджетне планування, - пояснив парламентар.

Ігор Молоток впевнений, що запровадження середньострокового планування сприятиме розвитку національної економіки та підвищенню соціальних стандартів.

Нагадаємо, що у червні 2021 року підкомітет з питань державного фінансового контролю та діяльності Рахункової палати, Бюджетний комітет детально опрацювали звіт Кабміну та висновки Рахункової палати щодо виконання Державного бюджету України за 2020 рік та надали практичні пропозиції, які й сприяли пошуку механізмів для ефективнішого планування Держбюджету.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...