• Головна
  • Вступна кампанія: підсумки першого дня подачі електронних заяв до сумських університетів
08:30, 15 липня 2021 р.

Вступна кампанія: підсумки першого дня подачі електронних заяв до сумських університетів

Абітурієнти не точно підраховують середні бали та інколи підводить система – такі підсумки першого дня подачі електронних заяв до вищих навчальних закладів. Як триває вступна кампанія – у матеріалі Суспільного.

У Сумському державному університеті на 11-ту електронні заяви подали майже 200 майбутніх студентів. Відправляли їх як із дому, так із навчального закладу. Анастасія Хижняк – одеситка, приїхала до Сум – подає одну заявку із п’яти можливих.

"Планую вступати на інформатику, я вважаю, що ця професія є дуже перспективною, дуже потрібною сьогодні. Заявку подавати не важко. Весь персонал дуже привітний", – говорить абітурієнтка.

За перші дві години роботи до факультету електроніки та інформаційних технологій надійшло 47 заяв.

"Була помилка у підрахунках середнього балу атестату. Є такі помилки, бо вони можуть не врахувати там додаткові якісь свої оцінки. Тому ми перераховуємо середній бал та додаток до атестата про повну середню освіту, дивимося чи були чи не були підготовчі курси та перевіряємо подані заяви", – розповідає заступниця відповідального секретаря СумДУ Анна Бадалян.

За словами Анни Бадалян, торік на вступ до цього факультету подавали заяви понад тисячу охочих, а вступила – четверть. Змінилася цьогоріч і кількість бюджетних місць на деякі спеціальності.

"На деяких спеціальностях є зменшення, і при чому суттєве. Наприклад, спеціальність "Право" отримала мінус 30% державного замовлення, економічна спеціальність отримали мінус 20% замовлення. Навпаки інженерно-технічні спеціальності, природничі спеціальності отримали більше бюджетних місць. Досить багато дзвінків. Вони подають в основному в електронній формі, тому необов’язково їм зараз приїжджати до приймальних комісій. Але ті, хто має можливість дійсно приїжджають, запитують. Ставлять багато питань стосовно і пільгових категорій вступників, і взагалі, подача електронних документів. І вже стикнулися з тим, що система не працює у деяких моментах, бо велике навантаження. Можна зрозуміти, бо понад 300 тисяч абітурієнтів вступає у цьому році", – розповідає директор департаменту доуніверситетської освіти та профорієнтаційної роботи СумДУ Юрій Мерзляков.

У приймальній комісії Сумського державного педагогічного допомагають абітурієнтам подавати електронні заяви. Марія Баженова хоче потрапити на "Музичне мистецтво".

"План "А", тому що мені подобається Сумський державний педагогічний університет. Буде ще конкурс творчий 28 липня. У мене є програма, яку я вже підготувала", – говорить абітурієнтка.

Боксер Борис Трало планує стати тренером. До подачі електронної заяви склав додатковий конкурс.

"На 017 – тренерська діяльність. Мені зателефонували із комісії та запропонували тут же зробити саму заявку. Так зручніше. А також я підносив документи для вступу", – розповідає абітурієнт.

У педагогічному мають 48 спеціальностей на бакалавраті.

"У нас сьогодні не такий великий аншлаг, бо перший день і досвід попередніх років нам дає таку засторогу, що коли одразу всі починають, то починає виснути система і діти починають вже працювати індивідуально вдома. Студенти є, на кожну спеціальність, ми допомагаємо, консультуємо як скласти ці документи", – розповідає перша проректорка СумДПУ Любов Пшенична.

О 13 годині оформити електронну заявку для вступу до Сумського національного аграрного університету вирішили Владислав та Діана. Кажуть, що в університеті подавати документи простіше, бо тут все зроблять точно без помилок і швидше.

"У цьому році, майже, всі вступники, із виключенням деяких категорій, подають електронні заяви, тому навантаження на центри допомоги вступників більше. Приймальні комісії зараз працюють у віддаленому доступі з електронними заявами вступників, тому останніх вони, навіть, і не бачать. Певні спеціальності отримають більшу кількість бюджетних місць і це саме наша "20 галузь" – це спеціальності, на які ми готуємо. Зокрема, агрономія, агроінженерія, технологія і перероблювання продукції тваринництва, захист рослин", – розповідає відповідальний секретар приймальної комісії СНАУ Віктор Сергієнко.

Закінчиться прийняття заявок 23 липня, за п’ять днів ВНЗ мають оприлюднити рейтинговий список рекомендованих до зарахування.

Авторка – Юлія Ніколаєва

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...