• Головна
  • На Сумщині притягнуть до кримінальної відповідальності осіб, які завищили тариф на вивіз сміття на 9,7 млн грн
13:20, 7 липня 2021 р.

На Сумщині притягнуть до кримінальної відповідальності осіб, які завищили тариф на вивіз сміття на 9,7 млн грн

До Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області надійшла скарга від мешканки м. Глухів про порушення діючого законодавства під час та після формування тарифу на вивезення та захоронення сміття по місту Глухів Сумської області.

В ході опрацювання наявної інформації було встановлено, що при формуванні тарифу на вивезення та захоронення сміття по м. Глухів товариством була закладена вартість за оренду техніки, а при фактичному наданні послуг дана техніка надавалася безкоштовно, внаслідок чого сума збитків для споживачів може становити 1,4 млн. грн. у розрахунку на рік.

Тому, за погодженням Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, інспектор Головного управління вийшов на підприємство для проведення заходу державного нагляду з метою перевірки обґрунтованості формування та застосування тарифів на вивезення ТПВ в м. Глухів. Однак, керівництво суб’єкта господарювання, зачинившись у приміщенні будівлі та не відповідавши на багаточисленні телефонні дзвінки, не допустило посадову особу Головного управління до перевірки.

Враховуючи протидію проведенню позапланової перевірки та наявність інформації щодо порушення при формуванні і застосуванні тарифу на вивезення та захоронення сміття, зокрема необґрунтованого завищення витрат на 1,4 млн. грн. та відповідно незаконного заволодіння коштами споживачів Головне управління вимушено було звернутись до ГУНП в Сумській області.

За фактом підроблення документів та завищення розрахунків тарифу Глухівським ВП Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області було відкрите кримінальне провадження №12020200070000163 за ч. 1 статті 358 КК України.

З метою належного захисту прав та інтересів споживачів Головне управління також звернулося з клопотанням в межах кримінального провадження з приводу призначення судово-бухгалтерської експертизи для підтвердження дійсного розміру збитків. На даний час така експертиза була призначена.

В місті Суми, за результатами перевірки Головного управління щодо суб’єкта господарювання, який надає послуги з вивезення ТПВ, було виявлене також завищення витрат при формуванні тарифу на 8,3 млн. грн. у розрахунку на рік.

За даним фактом Сумською прокуратурою також було відкрите кримінальне провадження №42019201010000327 за ч. 1 ст. 364-1 КК України. Крім того, за заявою Головного управління, Сумським РУП ГУНП в Сумській області було відкрите кримінальне провадження №12020205520000250 за ст. 384 КК України по факту надання до суду завідомо підроблених документів щодо понесення витрат на облаштування контейнерних майданчиків та заробітну плату. В межах зазначених кримінальних проваджень Головним управлінням також було заявлено клопотання про призначення судово-бухгалтерської експертизи. Як повідомила окружна прокуратура м. Суми на даний час слідчі дії тривають та проводяться необхідні експертні дослідження.

Головне управління продовжує ретельно стежити за розслідуванням відповідних справ і буде вживати всі передбачені законодавством заходи для того, щоб винні особи понесли, передбачену законом, відповідальність, а споживачам була повернута надмірно стягнута плата за послуги з вивезення побутових відходів в м. Суми та м. Глухів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...