• Головна
  • У Сумах презентували електронний квиток для комунального транспорту
09:33, 7 липня 2021 р.

У Сумах презентували електронний квиток для комунального транспорту

У Сумах компанія-переможець, яка впроваджуватиме електронний квиток у комунальному транспорті, показала, яку систему запропонували на конкурс. Презентація тривала понад 2 години. На неї прийшли також депутати міської ради, перевізники та учасники, які подались на відбір, і яких до нього не допустили.

Переможця визначили 29 червня. Ним став консорціум "Астек". Договір із ним мають підписати впродовж цього тижня. Керівник фірми розповів: планує інвестувати у комунальний транспорт Сум від 20 до 25 мільйонів гривень, пише Суспільне.

"Формулу, яку ми запропонували для Сум, її немає ніде в Україні, але вона з нашої точки зору єдино правильна. Коли скорочуються витрати, все це вимірюване, тобто абсолютно все прозоро та просто. І збільшення збору виторгу — воно не настільки буде на нашу користь, тобто частина наших доходів може складатися з 3% зі збору виторгу. Але, по суті, це наша собівартість, тобто ми за певних результатів у нас скоротяться наші витрати", — сказав голова ради консорціуму "Астек" Анатолій Долинний.

Говорить: власним коштом планують поставити у тролейбусах і автобусах систему дистанційної оплати за проїзд і виготовити картки. Робитиме це інша фірма.

"Засоби оплати проїзду — вони теж регламентовані технічними вимогами. Це і разові паперові квитки, і безконтактні картки. Останні у вигляді карти загального призначення, на різні види проїзду, плюс транспортний студентський, учнівський і пільгові квитки, картка містянина", — каже головний інженер ТОВ "КС-Мехатронікс" Олександр Шустеров.

Договір мають укласти на чотири роки. Потому як спливе цей термін, усе обладнання, яке встановить переможець, має перейти на "Електроавтотранс". У присутніх виникли запитання щодо грошової спроможності компанії-переможця.

"Хочу звернутися до керівництва нашого міста і зосередити вашу увагу на фінансові результати підприємства, яке зараз виступає нашим інвестором. За фінансовим результатом за 2020 рік — мінус чистого прибутку 61 тисяча гривень і податковий борг на 01.06.2021 року – 4,5 тисячі гривень. Тобто, я прошу якось зосередитися й якось це вирішити, бо ми говоримо про інвестиційний проєкт", — говорить депутатка міської ради Ірина Дяденко.

Так, у нас була несплата ПДВ чотири тисячі. У нашого бухгалтера від коронавірусу померла єдина донька і прострочили платіж. Ми все погасили. І довідка в нас станом на сьогодні", — каже виконавча директорка консорціуму "Астек" Лілія Бородуліна.

Окрім депутатів на презентації були також представник приватних перевізників міста. За словами начальника міського відділу транспорту Сергія Яковенка, наступний етап запровадження електронного квитка – це у приватних перевізників.

От ви говорите, що з вашим приходом знизиться вартість проїзду, за рахунок чого? Чи лишиться незмінною. Сергій Яковенко: – Такого ніколи не буде. – Вона має збільшитися? Доведіть за рахунок чого у мене знизиться вартість проїзду", — зазначив голова Асоціації приватних перевізників Сум Олександр Запорожець.

Директор товариства "Чернігівська транспортна компанія" Артем Тарасенко – один із тих учасників конкурсу, якого до нього не допустили. Приїхав до Сум, аби отримати копію протоколу та дізнатися причину відмови. Вдруге документів йому не дали.

"Все ж таки відкрилися, дещо показали, оскільки 29 червня жодної презентації не було. Дещо побачили, але це елемент чогось. Ні прийому банківської карти ми так і не побачили, ні прийому транспортної картки ми не побачили, які звіти — ми не побачили, які квиткомати будуть стояти у транспортних засобах, ми не побачили", — говорить він.

Працювати квиток у Сумах почне за сім місяців — саме стільки часу компанія-переможець має на впровадження системи.

"Пасажири будуть мати можливість придбати електронний квиток або пільгова категорія отримує його безкоштовно. Пільгова категорія буде користуватися, як і користувалися. А платні всі пасажири з електронним квитком будуть мати можливість його поповнювати в системах, у терміналах поповнення, на банківських додатках, у мобільному додатку будуть декілька варіантів для поповнення цього квитка. Також буде розроблений разовий квиток, той хто не хотітиме купувати електронний, він матиме можливість їздити за разовим квитком", — каже Сергій Яковенко.

"Не часто, але їздимо. Як придумають, як скажуть, так і буде, а що ж", — говорить сумчанка Зінаїда.

"Не буде зручно. Тому, що ми не володіємо такими знаннями, які потрібні. Я пенсійне показала, я знаю. Я 40 років працювала, я маю право. А це електронне не запам’ятаю. Я всіма цими гаджетами не володію, кнопковим і тим не всім володію", — зазначає сумчанка Ада Шепіль.

"Мені з дітьми буде зручно. Думаю, якщо будуть електронні квитки, тому що решту чекати завжди дуже довго", — сказала сумчанка Лілія Кривенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...