• Головна
  • «ПРОСТІР ПОКОРДОННЯ» 2021. На Сумщині пройшов всеукраїнський мистецький симпозіум
фото
17:57, 5 липня 2021 р.

«ПРОСТІР ПОКОРДОННЯ» 2021. На Сумщині пройшов всеукраїнський мистецький симпозіум

фото

2 липня голова Сумської обласної адміністрації Дмитро Живицький відкрив дні презентацій напрацювань симпозіуму лендарту «Простір покордоння». Новопризначений очільник області ще у 2018 році підтримав концепцію створення і розвитку на крейдяному могрицькому кар’єрі та у просторі довкола лендарт парку.

Лендарт парк - це організований простір, де ландшафт і всі мистецькі композиції взаємодіють і являють собою музей просто неба. Темою парку є мистецтво українських художників у ландшафтому просторі для широкого загалу відвідувачів з демонстрацією зразків творів лендарту, що мають тривалий час існування та створені з природних матеріалів. Парк пропонує глядачам поєднання одночасного споглядання мистецтва з унікальними краєвидами.

Завдяки краєвиду широкої заплави річки Псел з крейдяними пагорбами, залишкам крейдяного промислового кар'єру, територія якого наразі є Могрицьким ландшафтним заказником, та розташуванню неподалік ланцюга слов'янських городищ княжої доби, що слугували форпостами «Шовкового шляху» по території Київської Русі, простір лендарт парку дає можливість різноманітному відпочинку і накопиченню вражень відвідувачами.

На локації лендарту уже існує артпроект «ПісляСад» з 28 мистецьких образівз сухих та аварійних дерев. Митці створили різноманітнікомпозиції, що взаємодіють між собою і оточуючим місцем. Представлені роботи пов’язані з стихіями природита життям людини у світі,її сприйняттям світу і себе у світі.

«Щороку арт-локація буде поповнюватись новими композиціями і стане спільним художнім висловлюванням постійних учасників всеукраїнського ленд-арт симпозіуму «Простір покордоння» - говорить засновниця цього заходу Ганна Гідора. Розвиток ленд-арт парку, як музею просто неба, дає можливість системно існувати простору в різні пори року, розвивати мистецьку та екологічну освіту, візуально розкривати природно-ландшафту наповненість простору, стимулювати туризм, відпочинок і оздоровлення у природі».

Цьогоріч симпозіум «Простір покордоння», Могриця 2021 проходить за підтримки Українського культурного фонду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...