• Головна
  • За минулу добу від шахраїв постраждали дві літні жительки Сум
15:36, 27 травня 2021 р.

За минулу добу від шахраїв постраждали дві літні жительки Сум

В обох випадках злочинці скористалися розповсюдженою шахрайською схемою з близькими родичами, які нібито вчинили злочини, і яким знадобилися гроші, аби «відкупитися від поліції».

Вчора до Сумського районного управління поліції з повідомленням про злочин звернулася 78-річна сумчанка. Літня жінка розповіла поліцейським, що пізно увечері, їй на стаціонарний телефон зателефонував невідомий чоловік, який назвався працівником поліції і повідомив, що її син потрапив у дорожньо-транспортну пригоду та автомобілем збив людину. Тож, якщо вона хоче, щоб син не потрапив до в’язниці, це питання можна вирішити, заплативши кругленьку суму грошей.

Налякана жінка, аби врятувати рідну дитину від кримінальної відповідальності, зібрала вдома 20 000 гривень та близько 23 години передала згорток через вікно кухні невідомому чоловікові, якого нібито «прислали від сина, що зараз знаходиться у поліції».

Того ж дня, шахраї видурили 30 000 гривень і у 82-річної жительки багатоповерхівки, розташованої по вулиці Металургів, лиш з тією відмінністю, що тут аферист назвався онуком, який скоїв ДТП, і за не притягнення його до кримінальної відповідальності, попрохав у «бабусі» грошей. Жінка зібрала гроші вдома та кинула згорток з балкона квартири невідомому, що якраз підійшов.

У поліції за обома фактами відкрили кримінальні провадження за ч. 2 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України та вживають всіх необхідних заходів для встановлення осіб шахраїв і їх місцезнаходження.

Правоохоронці нагадують, що такого роду телефонні шахраї можуть здійснювати дзвінки до своїх жертв знаходячись, наприклад, вдома у іншому населеному пункті, чи, навіть у місцях позбавлення волі. А за грошима може приходити спільник чи спільниця.

Рекомендуємо дорослим членам сімей провести бесіди зі своїми літніми батьками, і попередити їх, щоб ті не здійснювали ніяких операцій з грошовими коштами, які зберігаються вдома, нікому їх не відправляли та не передавали.

Поліція звертає увагу громадян: якщо ваш співрозмовник заводить мову про родичів, які начебто спричинили ДТП чи самі потрапили в аварію, перебувають в поліції чи потребують негайного лікування, і для їх порятунку необхідні значні суми грошей – знайте, що ви спілкуєтесь з шахраями. А тому обов’язково візьміть паузу в розмові і зателефонуйте рідним, з’ясуйте чи дійсно їм потрібна ваша допомога і яка саме. В жодному разі не піддавайтесь паніці та емоційному тиску з боку співрозмовника. Будьте пильними і не дайте себе ошукати.

Відділ комунікації поліції Сумської області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...