• Головна
  • Юрій Чмирь: Сумщина готова співпрацюваті з Європою (ФОТО)
фото
15:30, 26 квітня 2013 р.

Юрій Чмирь: Сумщина готова співпрацюваті з Європою (ФОТО)

фото

Про це повідомив голова облдержадміністрації після конференції Асамблеї європейських регіонів (АЄР), яка відбулася у Дніпропетровську.

«Вчора був доленосний день. У Дніпропетровську зібралося 192 представника Європейського Союзу, приїхав і Генеральний секретар Асамблеї європейських регіонів Паскаль Гьорген. Обговорювали практичні питання, які пов’язані зі Східним партнерством. Для нас – це додаткова можливість залучити кошти в економіку, відпрацювати нові зв’язки, які вплинуть на розвиток інфраструктури. Можу сказати, що Сумщина готова співпрацювати із Європою, і це ми довели через Єврорегіон «Ярославна», який сьогодні є членом Асоціації європейських прикордонних регіонів», – підкреслив голова.

На переконання Юрія Чмиря, на конференції підписано важливу для держави угоду між Асоціацією європейських регіонів і Кабінетом Міністрів Україну, який представляв віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул. Домовленості діятимуть по всій території України, що відкриє міжрегіональні можливості співпраці із європейськими країнами в тому числі для Сумщини.

Під час обговорень європейці кілка разів згадували нашу область з-поміж інших регіонів України. Вони назвали вдалою презентацію Єврорегіону «Ярославна» в місті Страсбург, що проходила в Палаці Ради Європи. Від представників АЄР наша область отримала нове запрошення продемонструвати «сумський» потенціал.

Довідково:

Асамблея Європейських Регіонів (АЄР) утворена у 1985 році. Спочатку в неї входили 47 регіонів Європи і 9 міжрегіональних організацій. В даний час АЄР об’єднує більше 260 регіонів з 35 країн і 16 міжрегіональних організацій і є найбільшим в Європі незалежним об’єднанням європейських регіонів. Статут Асамблеї був прийнятий в Неаполі 28 листопада 2002 року.

Вищим органом АЄР є Генеральна асамблея (ГА), сесії якої проходять раз на рік. Генеральна Асамблея визначає стратегію організації. Затверджує бюджет і обирає голову, членів бюро (на два роки) і генерального секретаря (на п’ять років). У роботі ГА АЄР щорічно беруть участь більше 600 регіональних політиків і посадових осіб (зокрема більше 100 керівників регіонів).

У структурі АЄР діють три робочих і два постійні комітети – з інституційних питань (зокрема, що відносяться до європейських установ) і з питань контролю і оцінки (комітет, який забезпечує роботу АЄР залежно від потреб членів-учасників Асамблеї).

Постійну роботу асамблеї забезпечує Генеральний секретаріат, який займається підготовкою проектів політичних рішень для різних органів АЄР, здійснює повсякденне управління організацією, координує роботу комітетів.

Генеральним секретарем АЄР є представник Бельгії Паскаль Гьорген.

Основна мета діяльності АЄР – сприяння процесам регіоналізації в Європі, міжрегіональній співпраці і посиленню ролі регіонів в процесах європейської інтеграції.

АЄР активно співпрацює із структурами ради Європи і Європейського Союзу – Конгресом місцевих і регіональних влад ЦЕ і комітетом регіонів Євросоюзу, іншими установами, організаціями і засобами масової інформації в Брюсселі і Страсбурзі, і таким чином, надає можливість регіонам брати участь в політичному, економічному і культурному житті Європи.

Юрій Чмирь: Сумщина готова співпрацюваті з Європою (ФОТО), фото-1
Юрій Чмирь: Сумщина готова співпрацюваті з Європою (ФОТО), фото-2

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...