Сумські журналісти побували у відділенні, де лікують хворих на Covid-19

З 24 березня Сумська область перебуває у “червоній” зоні карантину. Поки у лікарнях не вистачає вільних місць для хворих, деякі сумчани досі не вірять в існування коронавірусу. Знімальна група СТС вирішила відвідати інфекційне відділення Сумської районної лікарні і поспілкуватись з тими, хто щодня віч-на-віч стикається з Covid-19.

Інфекційне відділення розташоване у невеликій одноповерховій будівлі, побудованій за часів Радянського Союзу. На дверях висить червона табличка “Обережно! Covid-19”. Вони зачинені, тож, щоб потрапити всередину, потрібно подзвонити у дзвоник. Назустріч до нас виходить завідувачка інфекційного відділення Олена Курбанова. Перед тим, як завести нас в епіцентр боротьби, вона пояснює правила та технічні моменти.

Сумські журналісти побували у відділенні, де лікують хворих на Covid-19, фото-1

Заходимо до відділення, а точніше у його “зелену” зону. Так називають місце, де медичний персонал може ходити без засобів захисту. Тут також зберігаються костюми, які одягають лікарі та медсестри перед тим, як йти до пацієнтів. Є ще “жовта”, буферна, зона, де костюми оброблюють дезінфекційними засобами, та “червона” – палати, де безпосередньо лікують хворих на Covid-19.

Сумські журналісти побували у відділенні, де лікують хворих на Covid-19, фото-2

Знімальну групу починають екіпірувати: кожному видають білий костюм за розміром, рукавички та бахіли, допомагають одягти захисний щиток та респіратор. Після того, як медсестра перевірила, чи достатньо ми захищені, йдемо до хворих.

Сумські журналісти побували у відділенні, де лікують хворих на Covid-19, фото-3

Усього у відділенні 53 ліжка, всі зайняті. Станом на четвер, 8 квітня, на підтримці кисневих апаратів перебувають 90% хворих, тобто 43 людини. Як розповідає Олена Курбанова, таке заповнення спостерігають вперше.

“Відділення працює з хворими на коронавірус з 1 грудня 2020 року. Такого масового заповнення ліжок, як за останні два тижні, у нас ще не було. Були навіть випадки, коли у коридорі стояла медична кушетка і концентратор біля неї. На ній пацієнти чекали черги на ліжко, півдня десь, але все ж. Виписувався один пацієнт – і на його місце одразу клали нового”, – розповідає завідувачка інфекційного відділення.

Сумські журналісти побували у відділенні, де лікують хворих на Covid-19, фото-4

Заходимо у палату, де лежать двоє хворих на коронавірус. Самостійно дихати їм важко, тож дихають киснем з апарату. Світлана, одна з пацієнток, лікується у відділенні з лютого.

“Дихаю киснем, лікую легені. Я тут з 26 лютого. Коли я захворіла, думала, що це проста хвороба – трималась температура, пила ліки, які призначив сімейний лікар. Лікувалась вдома, а потім опинилась тут. Дуже дякую лікарям і медсестрам, які піклуються про мене. Без наших “паличок-виручалочок” не знаю, що б зі мною було,” – розповідає вона.

Інша жінка, Тетяна, каже, що за останній місяць, що хворіє, ніби пекло пройшла.

“Спочатку все починалось як звичайна хвороба. Що могли, лікували у домашніх умовах, а потім звернулись до лікарів. Дякуючи Богу, зараз все добре, – ділиться пацієнтка та додає: “Я хочу сказати тим, хто починає захворювати, щоб одразу йшли до лікаря. Бо у мене був важкий стан, і дякую медперсоналу, що допомогли.”

За словами завідувачки Олени Курбатової, до відділення все більше потрапляє хворих із тяжкою дихальною недостатністю. Змінився і перебіг хвороби. До лікарні частіше госпіталізують молодих пацієнтів, а симптоми стають тяжчими.

“Якщо ще два місяці тому у хворого сатурація легенів була 90%, його негайно госпіталізували. Зараз госпіталізують із сатурацією 80%, а то й нижче. Така ситуація майже у кожного нового пацієнта”

Медики щодня працюють у важких умовах, але вдячність хворих додає витримки і сил. У коридорі ми зустрічаємо лікарку Інну Іванченко, запитуємо її, як наважилась йти в епіцентр малодослідженої хвороби.

“Не знаю, мені ця хвороба допомогла повернутись у медицину, з якої я колись пішла. Вдячність пацієнтів допомагає теж. Вони як виписуються, дуже нам дякують, бо були за крок від смерті”, – відповідає вона.

Перед тим, як працювати у відділенні, Інна поговорила з близькими і розвіяла всі упередження. Вона розповідає, що не боїться принести додому хворобу, адже все детально дезінфікують, слідкують за безпекою. Кожен співробітник забезпечений захисним костюмом, маскою та рукавичками.

Сумські журналісти побували у відділенні, де лікують хворих на Covid-19, фото-5 Сумські журналісти побували у відділенні, де лікують хворих на Covid-19, фото-6

Для того, щоб забезпечити більшу кількість місць, у лікарні переобладнали 4-й поверх. Так у лікарні з’явилось додаткових 55 ліжок для хворих на коронавірус. Проте, як повідомляє головний лікар Володимир Поцелуєв, лікарня відчуває нестачу найнеобхіднішого.

“У нас на сьогодні критична ситуація з обладнанням. Нам не вистачає апаратів ШВЛ, щоб нове відділення повноцінно працювало. Потрібен ще мінімум один кріобалон, а також діагностичне обладнання,” – сказав він.

Чи вирішить ці проблеми місцева влада ближчим часом, невідомо. Але знаємо інше: поки лікарі борються за життя кожного пацієнта, ми теж не маємо стояти осторонь. Дотримання таких простих правил, як носіння масок у громадських місцях, миття рук та дотримання соціальної дистанції, можуть вберегти вас від Covid-19. Ми недаремно наголошуємо вам про це щоразу, адже ваша безпека залежить у першу чергу від вашої ж відповідальності. А якщо ви вже відчуваєте симптоми хвороби, не чекайте критичної ситуації, а одразу йдіть до лікаря. Кожен день може бути вирішальним у боротьбі з коронавірусом Covid-19.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі