Костянтин ТОВСТУХА: збільшення пенсійного віку в нинішніх реаліях - це знущання над людьми похилого віку

З 1 квітня в Україні вкотре підвищився пенсійний вік для жінок. Водночас чинна влада планує й подальше підвищення віку виходу на пенсію для усіх українців. Таке рішення в умовах складної соціально-політичної ситуації та загострення пандемії COVID-19 є нічим іншим, як знущанням над людьми похилого віку, переконаний депутат Сумської обласної ради ПП «ЗА МАЙБУТНЄ» Костянтин ТОВСТУХА.

- В якості аргументів нам наводять приклади розвинутих країн Європи, уряди яких справді взяли такий курс.

Однак варто нагадати, що середня тривалість життя в європейських країнах значно вища за аналогічні показники в Україні. Згідно з даними Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй, за показником середньої очікуваної тривалості життя, Україна посідає 114 місце у світі. Якщо в Німеччині це 81,3 роки, то в Україні – близько 72. Ще меншим у нашій країні є вік, до якого людина почуває себе здоровою – 61,7 років.

Отже, починати дискусії щодо підвищення пенсійного віку можна лише після досягнення сталого збільшення тривалості та покращення якості життя українців, – наголошує Костянтин ТОВСТУХА.

Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» вважає за доцільне скасувати обов'язкове підвищення пенсійного віку, переглянувши «осучаснення» пенсій, затверджене 2017 року. Підвищення пенсійного віку має бути добровільним, а додатковий страховий стаж від добровільного перевищення віку виходу на пенсію повинен індексуватися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі