• Головна
  • Стадіон – так стадіон! Гільдія оцінювачів України оцінила сумський стадіон у 40 разів дорожче, ніж його продали
17:43, 19 березня 2021 р.

Стадіон – так стадіон! Гільдія оцінювачів України оцінила сумський стадіон у 40 разів дорожче, ніж його продали

Сумський стадіон, який виконавча служба продала за 8 мільйонів, Гільдія оцінювачів України оцінила в 325 мільйонів, пише ST.

Про це стало відомо учора, 18 березня. Йдеться про оцінку вартості стадіону «Ювілейний». Інформацію про результати незалежної оцінки під час зустрічі з головою Сумської обласної ради озвучив директор АТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання-Інжиніринг» Володимир Лук’яненко.

До Гільдії оцінювачів України зверталось АТ «Сумське НВО» з метою визначення ринкової вартості частки корпоративних прав цього підприємства у статутному капіталі ТОВ «Сумиспортінвест».Нагадаємо, стадіон «Ювілейний» належить саме «Сумиспортінвесту». А 99,98% корпоративних прав цього підприємства до цього року перебували у власності АТ «Сумське НВО». У зв’язку із заборгованістю по зарплаті на Сумському НВО державна виконавча служба наклала арешт на частку корпоративних прав заводу і виставила її на торги.

«Ловкость рук и никакого мошенничества»

Що цікаво, з самого початку державний виконавець виставив стадіон на торги з початковою вартістю усього 14, 502 мільйони гривень, що дорівнює розміру статутного капіталу підприємства. Однак в правовому аспекті розмір статутного капіталу не дорівнює вартості майна товариства. По суті, статутний капітал може дорівнюватися і одній гривні, а майно підприємства оцінюватися у мільйонах.

Стадіон – так стадіон! Гільдія оцінювачів України оцінила сумський стадіон у 40 разів дорожче, ніж його продали, фото-1

Тричі торги не відбувалися. На перший аукціон не заявився жоден бажаючий купити стадіон. Ще двічі торги не відбулися, бо був лише один учасник і той не сплатив гарантійний внесок. До речі, в системі електронних торгів СЕТАМ цим одним учасником значиться Супрун Дмитро Володимирович – це адвокат, що відстоює інтереси колишніх працівників заводу, яким завинили 200 мільйонів зарплати.

Що цікаво, усі три рази, коли торги не відбулися, в розділі "інформація про лот", жодним чином не було зазначено, що продаються не просто корпоративні права якоїсь там фірми, а що мова йде про підприємство, яке володіє стадіоном «Ювілейний». А це може означати, що насправді виконавці тоді й не дуже-то хотіли його продати. Можливо, таким чином спеціально знижували вартість об’єкту. Бо після кожних невдалих торгів, початкова вартість лоту знижувалася: з 14 до 10, а потім до 7 мільйонів. Але бажаючих придбати стадіон так і не знайшлося.

Розсекречений лот

І ось після трьох невдач державний виконавець знизив початкову вартість стадіону до 5,4 мільйонів. При цьому в інформації про лот з’являються і красиві фото стадіону «Ювілейний», і його детальний опис, і навіть згадки про те, що тут грали «Шахтар», «Динамо», і навіть матч Прем’єр-ліги. І тут на торги заявилися аж 20 учасників. Врешті-решт із пропозицією у 8,12 млн. грн. переможцем стало Миколаївське підприємство "ПІВНІЧ АГРО СЕРВІС", яке має футбольний клуб «Вікторія».

Кримінальний шлейф

Для стадіону – це добра новина, бо новий власник обіцяє розвивати футбол, є навіть плани на професійну лігу. Але тим сумчанам, яким колишній власник стадіону завинив 200 мільйонів гривень зарплати, продаж об’єкту за 8 мільйонів і, відповідно, погашення заборгованості тільки на цю суму, це недуже допомогло.

Не задоволене такими результатами торгів і нові керівники заводу. У січні цього року вони звернулися до поліції із заявою про вчинення злочину. Кримінальне провадження відкрили. Наразі поліція розслідує факти привласнення (розтрати) чужого майна, зловживання службовим становищем з метою отримання неправомірної вигоди, зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги, а також за фактом несанкціонованих дій з інформацією, яка обробляється в електронно-обчислювальних машинах. Максимальне покарання передбачене за розтрату чужого майна – до 8 років позбавлення волі.

Після звернення до поліції АТ «Сумське НВО» як раз і замовило незалежну оцінку стадіону в Гільдії оцінювачів України. На початку березня Гільдія видала звіт про оцінку. Відповідно до нього, ринкова вартість прав, проданих на СЕТАМ за 8,12 мільйона, на день проведення торгів насправді становила 325, 145 мільйонів гривень.

Стадіон – так стадіон! Гільдія оцінювачів України оцінила сумський стадіон у 40 разів дорожче, ніж його продали, фото-2

Довідка: Згідно із даними паспорту стадіону «Ювілейний», він був введений в експлуатацію 20 вересня 2001 року. Його балансова вартість на той час складала 56,045047 млн. грн., що тоді було еквівалентно 10,5 мільйонів доларів. Стадіон розрахований на 30 тисяч глядачів. Земельна ділянка, на якій він розташований, має площу 4,92 га.

Нагадаємо: наразі також продовжується розслідування кримінального провадження за фактом невиплати зарплати працівникам Сумського НВО, а також за фактами невиконання судових рішень про зобов’язання виплатити цю заборгованість. Учора, 18 березня, Сумська обласна прокуратура повідомила про підозру колишньому генеральному директорові заводу Олексію Цимбалу. Однак, поки йдеться тільки про підозру у невиплаті зарплати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...