• Головна
  • СНАУ представив крафтові сири та ковбаси на святкуванні Масляної у Тростянці
фото
15:53, 15 березня 2021 р.

СНАУ представив крафтові сири та ковбаси на святкуванні Масляної у Тростянці

фото

Крафтові сири, крафтові ковбаси, крафтове пиво… Сьогодні всі продукти з епітетом «крафтовий» користуються надзвичайною популярністю, адже створюють відчуття унікальності, натуральності та особливої історії продукту. І це не дивно адже, по суті, крафтове виробництво є таким, що випускає невеликі партії продукту, який виготовляється на малих потужностях, практично вдома на кухні. До такої продукції у споживача формується довіра, бо створена вона «як для себе».

Прослідковуючи тенденцію Сумський національний аграрний університет і собі взявся опановувати популярний метод виробництва. Так на кафедрі технологій та безпечності харчових продуктів з’явилися перші сири, ковбаси, хліб, виготовлені за крафтовим підходом.

14 березня під час святкування Масляної в Тростянці представники СНАУ представили свою продукцію на загал. Кожен охочий міг придбати різноманітні сорти сирів, ковбаски, масло, виготовлені за унікальною технологією науковцями університету.

Як розповіла завідувачка кафедри Марина Самілик, у планах викладачів кафедри розробка рецептури продуктів на основі хмелю, конопель, тощо. «Ми повинні запропонувати виробникам нові технології і підходи до виробництва продукції, щоб вона була конкурентоспроможною та затребуваною у споживача. А також ми маємо курс на безвідходне, екологічне виробництво, і тут так само крафтові технології можуть нам допомогти», - пояснила Марина Михайлівна.

Сьогодні в університеті обговорюється питання створення окремої освітньої програми, яка б дозволяла готувати фахівців-крафтовиків. Крім того, науковці СНАУ працюють над створенням першого в Україні підручника, присвяченого крафтовим технологіям.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...