• Головна
  • У Сумах перевірили додержання конституційних прав затриманих
12:59, 9 березня 2021 р.

У Сумах перевірили додержання конституційних прав затриманих

За наслідками перевірок встановлено, що з 22 кімнат для затриманих та доставлених до чергових частин територіальних підрозділів поліції 9 не відповідають встановленим стандартам, у зв'язку з чим не функціонують. Санітарний стан окремих кімнат не відповідає визначеним законом нормам. Також неприпустимо, коли перевезення арештованих жінок виконує конвойний наряд, який складається виключно з чоловіків.

Приміщення окремих судів області не відповідають встановленим вимогам щодо забезпечення охорони під час доставлення ув’язнених для участі у судових засіданнях. Не зважаючи на те, що такі факти є підставою для припинення обслуговування конвойними підрозділами вказаних судових установ, територіальним управлінням Державної судової адміністрації недоліки з року в рік не усуваються.

Встановлено факти порушення вимог законодавства щодо правильності складання протоколів про адміністративне правопорушення та своєчасності направлення адміністративних матеріалів до суду, що мало наслідком їх закриття.

Прокурором виявлено факт фальсифікації працівником поліції службової документації, що стало підставою для закриття судом провадження та, відповідно, уникнення особою адміністративної відповідальності у вигляді арешту. За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 366 КК України.

Проведеними у діяльності управління патрульної поліції в м. Суми перевірками виявлені непоодинокі порушення вимог КУпАП при доставленні осіб до приміщень органів Національної поліції та їх адміністративному затриманні. Поширеним явищем в роботі патрульних поліцейських є несвоєчасне повідомлення про факт затримання родичів особи та центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

В окремих відділах поліції допущено факти утримання осіб за скоєні адміністративні правопорушення без складання відповідних протоколів.

Допускається безпідставна тяганина та не вживаються вичерпні заходи до виявлення місця перебування правопорушників для їх затримання. Не використовуються інформаційні бази даних МВС України щодо можливого вчинення ними повторних правопорушень або злочинів, внаслідок чого лише протягом 2020 року судами області винесено 458 постанов про накладення адміністративного стягнення у виді арешту, з яких реально виконано лише 368, тобто 80 %.

Всього за наслідками перевірок органами обласної прокуратури внесено 57 вказівок, розпочато 1 кримінальне провадження.

Пресслужба обласної прокуратури

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...