• Головна
  • Без участі бізнесу підготовка кваліфікованих фахівців неможлива: зустріч із стейкхолдерами агросектору у СНАУ
фото
10:28, 3 березня 2021 р.

Без участі бізнесу підготовка кваліфікованих фахівців неможлива: зустріч із стейкхолдерами агросектору у СНАУ

фото

Проблема підготовки кваліфікованих кадрів для аграрного сектору та сільського господарства, здатних іти в ногу з часом та освоювати передові технології, досі актуальна для освітян та представників агрокомпаній. Впродовж кількох років наблизитись до розв’язання цієї проблеми намагаються у Сумському НАУ. І не безуспішно.

Співпраця зі стейкхолдерами для Сумського національного аграрного університету є ключовим напрямом, який дозволяє підвищувати якість матеріально-технічної бази, надання освітніх послуг, створювати надсучасні лабораторії та комфортні освітні простори.

2 березня із робочим візитом до СНАУ завітали представники компанії «МХП» – одного з лідерів вітчизняного агропромислового сектору. За рекомендацією Міністерства освіти і науки України співробітники відділів по роботі з персоналом компанії СТОВ «Старинська птахофабрика», що входить до складу компанії «МХП», приїхали до університету, аби налагодити співпрацю у плані підготовки кваліфікованих кадрів у галузі птахівництва. Утім, як зазначила керівниця служби по роботі з персоналом компанії «МХП» Юлія Логвиненко, на підприємстві розглядають й інші перспективи співпраці із Сумським НАУ: «Наша співпраця може бути реалізована як у довгостроковій, так і у короткостроковій перспективі. Коли ми говоримо про довгострокову перспективу, ми маємо на увазі підготовку студентів, у тому числі і за дуальною формою, а також підвищення кваліфікації педагогічного складу університету. Що ж до короткострокового партнерства, то ми розглядаємо можливості працевлаштування для ваших випускників», - зазначила пані Логвиненко.

Така співпраця є вигідною для обох сторін, адже як визнала у своєму виступі Олена Азєєва, керівниця відділу професійного навчання ПрАТМХП, не освіта винна у тому, що молодий фахівець після закінчення вишу є не готовим до повноцінного включення у виробничий процес. Причиною цього є низький рівень участі потенційного роботодавця в освітній процес. Вона висловила побажання, аби СНАУ став співучасником процесу удосконалення освітніх програм у галузі птахівництва, наблизивши їх до реальних запитів підприємств.

При цьому представники СТОВ «Старинська птахофабрика» висловили готовність включитися в активну співпрацю і брати студентів СНАУ для проходження навчання за дуальною формою на своїх підприємствах. «Сучасні освітні програми практично не враховують проблеми птахівництва. І ми, якщо чесно, не розуміємо, звідки нам брати молодих фахівців. З часом ми приходимо до висновку, що найкращий варіант – виростити їх у себе», - пояснив головний зоотехнік компанії Сергій Філатов.

Зацікавлені у наборі якомога більшої кількості молодих фахівців і готові докласти максимум зусиль до їхньої підготовки, представники «Старинської птахофабрики» ознайомилися із освітніми потужностями СНАУ під час презентації від проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи СНАУ Валерія Жмайлова та деканів факультетів, зустрілися із студентами, оглянули матеріально-технічну базу, лабораторії та ознайомилися із освітніми програмами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...