Новини компаній
12:29, 6 лютого 2021 р.
Догляд за витяжкою
Новини компаній
Витяжка на кухні вже давно перестала бути чимось оригінальним. Турбота про своє помешкання та про свій комфорт стимулює людей піклуватись про свою оселю. Але обрати гарну, функціональну витяжку це половина справи, потрібно розуміти, що нею потрібно доглядати. Якщо фільтри у приладі забруднюються, тоді вона може принести більше біди ніж користі.
Різновиди фільтрів
Перші витяжки не були оснащені фільтрами. Конструкція просто складалась з металічного навісу і труби, яка виходила на зовні. Тепер витяжки оснащують додатковими фільтрами для чистки повітря, загалом вони поділяються на:
- жирові змінні елементи на акриловій чи паперовій основі;
- вугільні касетні вставки картриджі;
- жировлавлюючі металічні решітки;
- комбіновані.
В залежності від виробника та моделі витяжки будуть оснащені одним або кількома різними фільтрами. Так, наприклад, більшість тонких вбудованих витяжок оснащені тільки жировлавлюючими металічними решітками. Рециркуляційні витяжки оснащені вугільними і жировлавлюючими вставками. В залежності від того які фільтри використовуються догляд за нормальним функціонуванням пристрою так само буде різним. Варто все таки обирати кухонні витяжки з фільтром, так за ними прийдеться дивитись, але вони набагато краще вловлюють жир та неприємні запахи.
Використання фільтрів жировлавлювачів
Ця категорія фільтрів поділяється на 3 види:
- пласкі одноразові елементи;
- алюмінієві сітки в жорсткій рамці;
- фільтри з нержавіючої сталі.
Одноразові фільтри мають використовуватись не більше 3 місяців при умові, що витяжка знаходиться у робочому стані менше як 2 години на добу. Алюмінієві фільтри, або ж ті які зроблені з нержавіючої сталі мають більший строк експлуатації. Їх періодично потрібно знімати і очищувати.
Перші затримують часточки жиру та пилу за допомогою синтетичного волокна. Друга і третя категорія працюють трошки по іншому принципу. Вони затримують жир за допомогою декількох сіток з мілкими ячейками. Для того, щоб ефективно їх вимити, решітки краще на певний час замочити у воді, щоб бруд встиг відійти від поверхні.
Про витяжки з різноманітними фільтрами можливо прочитати на сайті, там також є інформація про Nortberg, компанію яка вже більше 30 років надає якісні послуги.
Кожен з перерахованих фільтрів має як свої переваги так і недоліки. Так одноразові елементи набагато краще очищують повітря але термін їх експлуатації досить короткий. Прати чи чистити їх не має сенсу, крім того якщо вчасно їх не замінити витяжка не буде виконувати своїх функцій.
Алюмінієві фільтри так само як фільтри з нержавіючої сталі практично вічні. Але вони не в змозі очищувати повітря настільки добре як одноразові. Крім того їх не дуже легко очищати від залишків жиру та пилу. Головне у воду добавляти багато хімічних засобів.
Вугільні фільтри
Часто у витяжках використовуються вугільні фільтри. Вони максимально швидко і якісно очищують повітря не тільки від пилу та жиру а й від вуглекислого газу. Масу повітря, яка пройшла вугільний фільтр можна подавати назад у приміщення.
Касети з вугіллям є одноразовими, після використання їх неможливо почистити чи провітрити. Як правило таки фільтри використовуються у острівних витяжках, в яких немає можливості виводу повітря на зовні. Максимальний строк експлуатації такого фільтра – півроку.
Також потрібно пам’ятати про те, що основним ворогом такого фільтру є вологість. Експерти радять при використанні таких фільтрів добре провітрювати приміщення в якому готувалась їжа. Так само варто залишати витяжку ввімкненою ще хвилин 10-15 після того як процес приготування їжі завершено.
Замініть фільтр
Першими ознаками того, що фільтр вже потрібно замінити є збільшення рівня шуму. Якщо ваша витяжка останнім часом почала працювати голосніше, на це потрібно звернути увагу. Так само можна помітити що повітря вже не вбирається приладом настільки добре як раніше.
Крім того, дуже часто витяжки обладнанні датчиками, які показують, що фільтр необхідно замінити чи очистити.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:44
13 вересня
16:17
13 вересня
16:10
13 вересня
15:24
13 вересня
14:53
13 вересня
14:30
13 вересня
13:53
13 вересня
ТОП новини
Оголошення
00:54, 11 вересня
11:59, 10 вересня
1
live comments feed...