відео
08:30, 4 лютого 2021 р.
До 12 років загрожує двом депутатам міської ради і засновнику фірм, які ремонтували житло сумчан
відео
До 12 років тюрми загрожує двом депутатам Сумської міської ради та засновнику двох підприємств, які ремонтували будинки у Сумах. Прокуратура звинувачує їх у заволодінні 654 тис. грн, пише Суспільне.
"Встановлено, що депутат Сумської міської ради організував схему незаконного збагачення. Зокрема, він лобіював питання виділення бюджетних коштів на конкретні об’єкти житлового фонду для їх ремонту. Надалі ремонтні роботи виконувались підконтрольними йому підрядними організаціями, і після завершення робіт виконавці вносили до офіційних документів недостовірні дані. Зокрема, про вартість виконаних робіт, про використані матеріали, про обсяги виконаних робіт. І окрім, депутата Сумської міської ради судитимуть власника цих підрядних організацій та фінансову директорку, яка до речі, наразі є депутатом Сумської міської ради", – розповіла речниця обласної прокуратури Наталя Науменко.
Йдеться про депутата Євгена Косяненка, який у раді попереднього скликання був членом комісії з житлово-комунального господарства. Саме через неї проходять рішення про витрату грошей на ремонти будинків. До вересня 2019 року він був директором Керуючої компанії “Коменерго Суми”.
Друга людина, яку обвинувачують, - депутатка міської ради Інна Босенко, яка працює фінансовою директоркою Керуючої компанії “Коменерго Суми”, є цивільною дружиною Євгена Косяненка (так зазначено у матеріалах справи).
Третій - Сергій Костюченко - засновник двох фірм: “Житлобуд-Сервіс” і “Сервісбудопторг”. У 2019 році з Департаментом інфраструктури міста Суми перша мала 27 договорів на понад 5 млн грн, з другою - з грудня по квітень 2020 року - уклали 30 угод на понад 6,5 млн.
Справу розслідують з червня 2019 року. Поки прокуратура передала до суду матеріали, дослідивши ремонти 9 будинків, які розташовані у різних мікрорайонах Сум. Загалом же у справі йдеться про понад 60 об’єктів, на ремонті яких шість приватних фірм, за версією прокуратури, завищували ціни.
Один із будинків, ремонт якого вивчають слідчі, - на вулиці Іллінській, 12/2. Роботи на цьому об’єкті оцінили у 664 тис. грн. Виконувало їх ТОВ “Керуюча компанія “Житлобуд-Сервіс”. Договір уклали у червні 2019 року. Це мав бути капітальний ремонт будинку – про що саме - у документі не йдеться. Мешканці будинку кажуть, що частково ремонтували тільки дах.
"Планували, але нічого не зробили. Це зробили у 12-му будинку, ми - 12/2, у нас нічого не робиться", - розповіла мешканка будинку Вікторія Хоружа.
У будинку №12 два роки тому був ремонт у під'їзді, розповіла Надія Шкарупа. "Ми живемо у другому під’їзді. У нас побілили, плитку поклали, біля під’їзду теж плитку поклали. Ми задоволені. Сестра живе у мене у шостому під’їзді, то в них не робили. Плитку тільки поклали, а так все обідране", - сказала вона.
Гроші, за які виконували ремонти у цьому будинку, надійшли з державного бюджету, замовляв роботи Департамент інфраструктури міської ради. Його очолював тоді Едуард Велітченко. Нині там головує Олександр Журба. Він розповів, що департамент замовляє та укладає договори з виконавцями робіт.
"Зараз роботи, які йдуть більше 50-ти тисяч, вони виставляються на "Прозорро", відбувається публічна закупівля. Потім департамент із переможцями укладає договір на виконання робіт і договір на технагляд. Що таке технагляд? Це ті люди, які мають відповідні документи, вони контролюють і обсяги робіт, і вартість робіт, і дають нам звіти. То ми, згідно з актами виконаних робіт, приймаємо візи технагляду. Тому, що він здійснює контроль і передав всі ці документи у Департамент інфраструктури. Таким чином здійснюється контроль. Надійшла ухвала Ковпаківського районного суду, щодо вилучення документів по 50-ти об’єктам, по яким проводився капітальний ремонт. За інформацією експерта, згідно з інформацією від головного управління Нацполіції, виявлено по дев’яти об’єктам із 50-ти порушення щодо невідповідності тієї вартості й обсягів робіт, згідно з актами виконаних робіт. Департаментом інфраструктури подано цивільний позов за кримінальною справою", - розповів Журба.
Інна Босенко коментувати звинувачення відмовилася до рішення суду. Адвокат Сергія Костюченка Павло Кравченко коментувати нічого не став – сказав, що ще не вивчив справу. З Євгеном Косяненком упродовж двох днів журналісти Суспільного не можуть зв’язатись, а його адвокат – Юлія Молібог спочатку пообіцяла дати коментар, але тепер на телефонні дзвінки не відповідає. 4 лютого у Ковпаківському райсуді відбудеться підготовче слухання за цією справою.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:57
09:27
Оголошення
16:08, 30 серпня
1
11:16, 2 вересня
6
16:08, 30 серпня
1
10:27, 4 вересня
45
live comments feed...