• Головна
 • У Сумах знято карантин по сказу - Держпродспоживслужба
08:49, 2 лютого 2021 р.

У Сумах знято карантин по сказу - Держпродспоживслужба

1 лютого 2021 року відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Сумській місткій раді.

Під час засідання члени комісії обговорили стан виконання заходів щодо ліквідації захворювання на сказ кішки, що був зареєстрований 27.11.2020 року в с. В. Піщане Сумської міської ради, та питання зняття карантинних обмежень в даному населеному пункті.

Заслухали заступника голови Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при СМР, якій доповів про стан виконання плану протиепізоотичних заходів з ліквідації огнища сказу, - так, за період карантину згідно затверджених заходів, зроблено наступне:

 • місце де знаходилась загинувша тварина, предмети, що були в контакті піддані дезінфекції;
 • проводились постійні обстеження домогосподарств;
 • сприятливих тварини (собаки, кішки) в визначеній загрозливій зоні піддано вакцинації проти сказу - за період карантину щеплено 150 собак, 50 кішок;
 • проводилась і проводиться постійна роз'яснювальна робота серед населення.

Протягом карантинних обмежень випадків захворювання тварин на сказ не виявлено. У зв’язку з цим комісія прийняла рішення зняти карантинні обмеження та оголосити с. В. Піщане Сумської міської ради – благополучними щодо сказу тварин.

Сказ залишається актуальною проблемою та реєструється в більшості країн світу, де є його природні осередки. За даними ВООЗ, щорічно від сказу на земній кулі гине близько 50 тис. людей і мільйони тварин, 1 млн. людей щорічно отримують щеплення проти цієї хвороби, що вказує на неабияку соціальну значущість сказу.

– Сказ, або водобоязнь, – особливо небезпечне, гостре, заразне, надзвичайно важке і невиліковне захворювання, яке неминуче закінчується смертю. Хворіють на нього люди і всі теплокровні тварини, як свійські так і дикі. Особливо небезпечні лисиці та безпритульні тварини, які не щеплені проти сказу.

Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус головним чином зі слиною. Зараження сказом відбувається в основному через укуси чи внаслідок потрапляння слини хворої тварини на свіже поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

Тривалість інкубаційного періоду залежить від виду, віку та сприйнятливості тварини, місця і характеру укусу, кількості та активності вірусу, що потрапив у рану. Найбільш короткий інкубаційний період складає 7-8 днів, у середньому він триває від 3-х місяців (іноді до 6-ти місяців і навіть одного року).

«При укусах заражених тварин прогноз для людини завжди залишається несприятливим»

– Як діяти коли Вас покусала тварина?

– Перш за все, необхідно якомога швидше промити рану водою з господарським милом, обробити краї 5-відсотковим розчином йоду, накласти стерильну пов’язку і звернутись у травматологічні пункти (відділення) лікарні за медичною допомогою або до найближчого лікувально-профілактичного закладу, та за порадою лікаря-травматолога пройти курс антирабічних щеплень у стаціонарному відділенні медичного закладу, адже ці щеплення є сьогодні єдиним ефективним засобом профілактики, щоб не померти від сказу.

Тварину, яка вкусила, в жодному разі не слід вбивати. Її варто ізолювати, встановити за нею нагляд ветеринарного працівника протягом 10 днів, тобто максимального терміну появи клінічних ознак сказу у тварин.

Власникам живності

Кожен власник тварини повинен знати та дотримуватися обов’язкових правил:

 • Щороку приводити собак і котів у ветеринарні установи для огляду та імунізації (щеплення) проти сказу;
 • Тримати сторожових собак на прив’язі або у вольєрі і випускати їх лише у закритих дворах, що виключають можливість втечі, про наявність собак застерігати написом;
 • Про захворювання або укус собаки, кота чи іншої тварини негайно повідомляти державну ветеринарну службу;
 • Виводити за межі помешкання собак тільки за наявності короткого повідця та намордника і обов’язкового щеплення проти сказу.
 • Вигул собак проводити лише на спеціально відведених майданчиках;
 • Купувати, продавати, відвідувати виставки, перевозити в інші населені пункти усіма видами транспорту собак, котів та інших тварин тільки при наявності ветеринарного свідоцтва та ветеринарного паспорта з відміткою про імунізацію проти сказу, що проведена не більше 12 місяців і не менше 30 днів до вивозу;
 • Не допускати до полювання нещеплених проти сказу собак.

Фахівці радять обмежити контакт з безпритульними тваринами, хай би якими жалюгідними і безпорадними вони були. Пам’ятайте, що єдиною гарантією, попередження виникнення цієї смертельної хвороби при контакті з хворою твариною є своєчасне і в повному обсязі проходження курсу антирабічного лікування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...