• Головна
  • Залишили три категорії. Сумська обласна стоматполіклініка лікуватиме пацієнтів платно
12:33, 14 січня 2021 р.

Залишили три категорії. Сумська обласна стоматполіклініка лікуватиме пацієнтів платно

У Сумській обласній стоматполіклініці безкоштовно обслуговуватимуть дітей-сиріт, людей з інвалідністю та дітей, батьки яких загинули у війні на сході. Інші пацієнти мають оплачувати лікування, пише Суспільне.

Сумчанка Анастасія Козакова раніше лікувала дітей в дитячій стоматполіклініці на Герасима Кондратьєва. Коли днями у сина почався зубний біль, звернулася до обласної поліклініки на Привокзальній.

“Нам надали послугу з гострим болем безкоштовно, пломбу встановили платно. Після цього я підійшла в реєстратуру, мені захотілось дізнатись, які пільги існують для нас, бо ми - багатодітна сім’я: у мене троє дітей. У реєстратурі сказали, що видається кілька талончиків на тиждень для обслуговування пільгових категорій населення і дали нам талончик. Нам надали послугу один раз за пільгою, вдруге прийшли – нам послугу надали, але на дверях висить таке оголошення, що з 11 січня у зв’язку з відсутністю фінансування безкоштовних послуг вже не буде”, - розповідає вона.

13 січня на дверях обласної стоматполіклініки цього оголошення немає.

Директор закладу Володимир Савченко пояснює: дійсно, багатодітні родини не внесені до пільговиків. Безкоштовно обслуговують лише дітей-сиріт, людей з інвалідністю та дітей, батьки яких загинули у війні на сході. Фінансування немає, бо заклад реорганізували 6-го квітня 2020 року, і договір з Національною службою здоров’я не встигли укласти.

“Ні копійки фінансування бюджетного: ні на яку категорію, ні на зарплату. Лише комунальні витрати нам відшкодовував обласний бюджет. З квітня ми виплачували заробітну плату в повному обсязі працівникам і частково компенсували капітальні видатки. Також видатки, необхідні для підтримання закладу в належному стані, також компенсувалися шляхом зароблених грошей нашими лікарями”, - сказав він.

Пакет НСЗУ, за яким пропонують укласти договір, треба переглядати, говорить Савченко.

“Те, що зараз пропонує НСЗУ з відшкодування на стоматологічну послугу 9 гривень 19 копійок – це зовсім нереальна цифра. Ми підрахували: лише на медикаменти, затратні матеріали без зарплати, без комунальних витрат, без капітальних видатків ми повинні витратити лише 58 гривень. Ця цифра нереальна. На превеликий жаль, пакет, який пропонує НСЗУ, не передбачає пільгову категорію населення, яка повинна отримувати допомогу згідно з законом про пільги. Я багато разів ставив питання: що ми робитимемо з учасниками АТО”, - говорить він.

Впродовж 4-х останніх років лікарка Альона Бабенко надає послуги учасникам операції об’єднаних сил. Впродовж 4-х останніх років це робить лікарка Альона Бабенко. Розповідає: фотополімерна пломба коштує від 600 гривень, лікування кореневих каналів зуба – від півтисячі й більше.

“У нас - найсучасніші пломбувальні матеріали, інструменти, є рентгенапарат, яким ми користуємось. Поліклініка своїми силами старається підтримувати здоров’я учасників бойових дій. Звісно, нам би хотілось дуже допомоги, зараз її зовсім немає”, - зазначила вона.

Щоденно у поліклініці обслуговується 300-350 жителів області.

“Мені - гарно, безкоштовно ще й зуби вставляли. Трішки раніше, не зараз. А минулого року. Два роки стояла в черзі. Пенсія - мала, в кого більша пенсія – тому ні”, - говорить пацієнтка Надія.

Пані Наталія відгукується так: “По фінансах - недорого, обслуговування гарне. Ми лікували дитину, видаляли зуби, робили рентген, консультація – на рівні, не відрізняється від приватних клінік. Три зуби – 315 гривень, рентген – 30 гривень, консультація терапевта – 100 гривень”.

За 2020 рік лікарня заробила 9 мільйонів гривень, 6 мільйонів гривень пішло на зарплату, півтора мільйона – на медикаменти, частина – на оплату комунальних послуг. Пільгові категорії пролікували теж за зароблені кошти – на 360 тисяч гривень.

На вулиці Герасима Кондратьєва, у будівлі колишньої дитячої стоматполіклініки, 14 січня відкриють обласне стоматологічне відділення №2. І тут, і в поліклініці на Привокзальній обслуговуватимуть пацієнтів усіх вікових категорій. За словами начальника обласного управління охорони Сергія Бутенка, на 2021 рік в обласному бюджеті для стоматполіклініки (крім комунальних послуг) грошей не передбачали.

На питання, чи будуть вони фінансувати стоматологію у 2021 році, відповіла директорка Північного департаменту Національної служби здоров'я Вікторія Мілютіна.

“Зараз ми чекаємо прийняття програми медичних гарантій-2021, затвердження певної постанови з тарифами. В бюджеті виділені гроші на 2021 рік, їх ненабагато більше, ніж торік, але ми завжди працюємо в умовах обмежених ресурсів, і стоматологія не належить до пріоритетних послуг, які виділені державою в цьому році”, - сказала вона.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...