• Головна
  • У Сумах хочуть створити притулок для жертв домашнього насильства
14:15, 15 грудня 2020 р.

У Сумах хочуть створити притулок для жертв домашнього насильства

В Єдиній системі місцевих петицій зареєстроване звернення «Створення притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі».

«Якщо людина вимушена покидати домівку, у якій вона постраждала від домашнього насильства, то у Сумах їй нікуди піти. Термінового прихистку для неї в нашому місті не існує. Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», створення таких притулків покладено на органи місцевого самоврядування.

Але, на жаль, у нашому місті досі немає безпечного місця, де постраждалі могли б перебувати та отримувати допомогу фахівців, поки вдома їм загрожує небезпека.

Водночас офіційно зафіксованих випадків домашнього насильства у м. Суми стає все більше: у 2019 році до поліції надійшло 3306 повідомлень, а за 11 місяців 2020 року – 4202. Проте зрозумілим є факт, що переважна більшість постраждалих досі не наважується на розголос через зневіру в отриманні такої допомоги, яка розірве коло насильства.

Потреба у притулку є очевидною, люди потребують притулку вже зараз: їм немає куди тікати від кривдників, вони не можуть більше чекати!

Для допомоги особам, які постраждали від насильства, активне жіноцтво м. Суми, за участі Департаменту юстиції, у 2018 році ініціювало створення відповідного притулку та зверталося листом до Сумського міського голови. Але пропозиція була відхилена.

Громадська організація «Ліга сучасних жінок», у співпраці з Сумським обласним центром соціальних служб, організаціями громадянського суспільства та активними громадянами і громадянками м. Суми, знову звертається до міської ради і просить створити Комунальну установу «Притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі». Цього разу ми просимо всю Сумську громаду виразити свою солідарність і підтримати вимогу щодо термінового вирішення питання про створення такого спеціалізованого Притулку.

Це забезпечить у м. Суми виконання Закону України від 07.12.17 р. № 2229-VIII «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (далі Закон 2229), та Указу Президента України №398/2020 «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства».

Разом зробимо Суми містом безпечним для жінок і дівчат!», - пише авторка петиції Пономаренко Людмила Іванівна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...