![](https://s.0542.ua/section/logo/upload/pers/44/logo.png?20240727)
відео
11:00, 3 грудня 2020 р.
У Сумах готуються до презентації виставки "Герої серед нас"
відео
Бійці та військові медики - у роботах сумських фотохудожників. Виставку "Герої серед нас" почали готувати до презентації в Сумах. Вона має незабаром відкритися у Конгрес-центрі Сумського державного університету.
Один з героїв фотовиставки - історик і краєзнавець Олег Корнієнко. У 2014 році з оголошенням мобілізації він добровільно пішов до військкомату, але через вік його в АТО не взяли.
"Влітку 2015 року звільнився з роботи і поїхав до батальйону "Азов". Набився до бойового підрозділу – гаубично-артилерійського дивізіону, і практично до кінця 2017 року, перебував там. Мене звільнили за станом здоров’я, я все одно долучився до створення 117-ї бригади територіальної оборони і на цілком легальних підставах купив карабін, я не хочу щоб сюди, на нашу землю, приходили "зелені" або якісь інші чоловічки", - говорить Олег Корнієнко.
![У Сумах готуються до презентації виставки "Герої серед нас", фото-1 У Сумах готуються до презентації виставки "Герої серед нас", фото-1](/dist-assets/images/cap.jpg)
Карабін Олега Корнієнка присутній на фото з його участю, але на вимогу організаторів виставки ми не можемо показати фото повністю. На світлинах - лише військова доля героїв. Їхнє теперішнє цивільне життя можна буде побачити після відкриття експозиції.
Героїнею фотохудожника Сергія Малюка стала військовий медик Марія Білінська.
"Вона працює на цей час в лікарні і вона - лікар-реаніматолог. Мені важливо було показати її там, скажімо, де вона знаходиться кожного дня. І тому я приділив багато уваги тому, як буде в кадрі розташовано обладнання різне. На портреті обличчя дуже мало, але то відображає її відношення до життя і до того, як допомагати людям в своїй справі", - розповідає Сергій Малюк.
Андрій Букін починав волонтером, а згодом, у 2015-16 роках пішов до батальйону Нацгвардії імені генерала Кульчицького. Служив на Луганщині в районі Попасної. На власному досвіді знає, що значить повернутися з фронту в мирне життя. Виставка покликана розкрити військових для суспільства і, можливо, самим ветеранам допомогти знайти себе, говорить чоловік.
"Я вважаю, що надзвичайно важко перейти, і велику роль відіграють настрої в суспільстві, як ставляться до ветеранів, ставлення в самій родині, чи розуміють ветерана, чи не розуміють. Це робота, яка є або якої немає. Ці всі фактори і дозволяють ветерану повернутися в цивільне життя. Але ми спостерігаємо багато випадків, коли ветерани не знаходять себе в цивільному житті і повертаються на фронт", - говорить Андрій Букін.
В експозиції представлено 13 робіт. Це 13 героїв, якими їх побачили 13 фотомитців. Виставка відкривається 4-го грудня о 17.00.
![У Сумах готуються до презентації виставки "Герої серед нас", фото-2 У Сумах готуються до презентації виставки "Герої серед нас", фото-2](/dist-assets/images/cap.jpg)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:41
Вчора
15:51
Вчора
15:01
Вчора
13:22
Вчора
12:34
Вчора
ТОП новини
Оголошення
07:49, 21 липня
13:10, 13 липня
14:17, 15 липня
1
live comments feed...