• Головна
  • Як виконується заказ на вивчення ґрунту у Києві. Методи седиментації
Новини компаній
09:45, 8 листопада 2020 р.

Як виконується заказ на вивчення ґрунту у Києві. Методи седиментації

Новини компаній

Використовуючи метод седиментації для вивчення якісного складу ґрунту, слід враховувати, що мінеральні частинки ґрунту, як правило, мають форму заповнювачів. Тому зразки ґрунту для аналізу на сайті https://agrotest.com/ru/article/analiz-rastenij-osnovnye-printsipy/слід розпорошити, тобто довести до розпаду заповнювачів на елементарні зерна ґрунту (гранулометричні фракції). Для цього ґрунтові проби кип’ятять з додаванням пептизуючих агентів. Це найчастіше: гідроксид натрію (NaOH), карбонат натрію (CO3), пірофосфат натрію (Na4), або кальгон, який являє собою суміш розплавленого метафосфату натрію (Na3), (РO3)карбонатом натрію.

Під час випробування ґрунту лише в дистильованій воді, може відбутися лише частковий розпад ґрунтових агрегатів на фракції за розміром частинок. Методи седиментації засновані на вимірюванні швидкості падіння частинок ґрунту різного розміру в нерухомій воді. Швидкість падіння частинок ґрунту залежить від їх розміру та ваги, а також від температури та щільності текучого середовища, в яке частинки потрапляють.

Передбачається, що частинка опускається вільно в рідині, тобто окремі частинки не стикаються як між собою, так і з бортами посудини. Ці припущення випливають із закону Стокса, щодо якого засновані методи седиментації. На практиці виконують ці умови шляхом мінімізації концентрації суспензії та використання засобу для запобігання гортання. Отже, концентрація твердої фази у воді повинна бути близько 1%, це обмежує можливості коагуляція частинок ґрунту. Крім того, діаметр посудини, в якій осідають частинки ґрунту, повинен бути близько 6 см. Також важлива температура суспензії ґрунту, вона не повинна змінюватися під час руху переживання. Будь-яка зміна температури суспензії спричиняє зміни її щільності та в'язкості. Це, в свою чергу, може призвести до зміни умов руху частинок у суспензії та порушити прямий шлях їх падіння.

Типовий застосовуваний метод седиментації - гідрометричний

Визначення гранулометричного складу з його використанням полягає у вимірюванні щільності ґрунтової суспензії під час прогресивного осідання частинок ґрунту при постійній температурі. Вимірювання густини проводяться за допомогою ареометра. Він відкалібрований таким чином, щоб різниця двох послідовних показань вказувала відсоток частки, яка осіла за час між цими показаннями. Щільність суспензії ґрунту читається за датами, зазначеними в таблицях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...