На Сумщині податкова міліція протидіє економічної злочинності

Головним завданням податкової міліції є протидія скоєнню та виявлення кримінальних правопорушень у сфері оподаткування. Але акцентуємо, що податкова міліція – не каральний орган і її силові функції вступають в дію тільки у тих випадках, коли мають місце серйозні правопорушення, навмисні та свідомі ухилення від сплати податків.

Основні підсумки роботи відділу у 2013 році: співробітниками відділу спільно зі структурними підрозділами ДПІ у м. Сумах забезпечено надходжень до бюджету в сумі 7,5 млн. грн. З них заходами примусового стягнення - 2,8 млн. грн.

У Єдиному реєстрі досудових розслідувань слідчого відділу податкової міліції у Сумській області зареєстровано 16 кримінальних проваджень. З них за фактами ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів в особливо великих розмірах – 7 проваджень, сума встановлених збитків по них склала 24 млн. грн. У Єдиному реєстрі досудових розслідувань податкової міліції області також зареєстровані кримінальні провадження щодо незаконного виготовлення, зберігання, збуту або транспортування з метою збуту підакцизних товарів; доведення до банкрутства; привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем; фіктивного підприємництва, підробки акцизних марок.

Важливим напрямком роботи податкової міліції міста Сум є перевірка законності відшкодування податку на додану вартість з бюджету та попередження фактів незаконного відшкодування ПДВ. З початку року співробітники ГВПМ виявили 3 факти незаконно заявленого до бюджетного вішко-дування ПДВ на загальну суму 858 тис. грн.

Зокрема, до ЄРДР внесено відомості та розпочато кримінальне провадження за фактом незаконного відшкодування податку на додану вартість з бюджету службовими особами одного з крупних акціонерних товариств машинобудівного комплексу Протягом 2011 та 2012 років керівники підприємства, укладали безтоварні господарські угоди з низкою підприємств Києва, Харкова, Дніпропетровська, Донецька та інших міст країни з купівлі комплектуючих та запчастин до обладнання, яке випускалося на заводі та транспортувалося за кордон. Ділкам вдалося незаконно заволодіти державними коштами у сумі 453 тис. грн. На даний час здійснюється кримінальне провадження.

Доречно додати, що подання податкової звітності в електронному вигляді надає можливості прозорого спілкування між податківцями та платниками податків. Адже, минаючи людський фактор, проводиться аналіз податкових декларацій на предмет відповідності критеріям, які дають право на отримання бюджетного відшкодування ПДВ, в т.ч. і автоматичного. З метою економії робочого часу та значного покращення умов обслуговування податківці запрошують сумських платників податків отримати безкоштовно ключі електронного цифрового підпису.

Не менш важливим з напрямків роботи податкових міліціонерів є встановлення фіктивного банкрутства та скорочення податкового боргу підприємствами боржниками. Протягом поточного року у результаті вжитих заходів примусового впливу до бюджету надійшло 2,8 млн. грн. Окрім того здійснюється контроль за сплатою податків та відрахувань до спеціальних фондів, зокрема, Пенсійного фонду та місцевих бюджетів.

Належна увага приділяється попередженню порушень під час здійснення операцій з ТМЦ. З початку року з незаконного обігу вилучено товарів на суму 57 тис. грн., у єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано кримінальне провадження за фактом незаконного виготовлення та реалізації незаконно виготовлених горілчаних виробів невстановленими особами в Лебединського району. На даний час співробітниками ГВПМ ДПІ у м. Сумах проводяться перевірочні заходи щодо встановлення каналів надходження сировини (спирту), місця виготовлення, зберігання та збуту незаконно виготовлених горілчаних виробів, а також інших осіб причетних до незаконного виготовлення та реалізації незаконно виготовлених горілчаних виробів.

Податківці нагадують, що з метою боротьби корупційним проявам у власних лавах, вирішення суперечливих питань,  що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення, громадяни та платники податків мають можливість скористатися цілодобовою телефонною лінією «Пульс». Її номер (044) 284-00-07.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
79 просмотров в феврале
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
По прогнозам областного Гидрометцентра, на территории Сумщины в течение суток 21 февраля ожидаются порывы северо-западного ветра 15-20 м / с. Также будет наблюдаться небольшой и мокрый снег, на дорогах гололедица. В связи с этим спасатели призывают граждан быть осторожными, без необходимости не выходить на улицу. А водителям быть внимательными на дороге.
адреса
Завтра, 21 февраля, некоторые улицы г. Сумы останутся без света. Плановое отключение света, по информации ПАО «Сумыоблэнерго», связано с выполнением ремонтных работ на воздушной линии электропередачи.
Власть
Вчера, 19 февраля, как стало известно Sumy.Today из собственных источников, Совет прокуроров согласовал увольнение Валерия Могильного с должности руководителя Сумской местной прокуратуры. Мы связались с Валерием Могильным и вот как он прокомментировал свое увольнение: - Я остаюсь в органах прокуратуры. Написал заявление по собственному желанию из-за морально-политической ответственности за действия подчиненного, которого я не смог своевременно проконтроли...
фото
Прокуратурой Сумской области совместно со Следственным управлением Национальной полиции по материалам Управления защиты экономики в Сумской области разоблачена преступная деятельность директора одного из коммунальных предприятий исполнительного комитета Лебединского городского совета, который, злоупотребляя властью, с целью незаконного обогащения реализовывал песок и предоставлял в пользование транспортные средства предприятия без заключения соответствующи...
Общество
Сообщение о том, что на третьем этаже одного из многоквартирных домов по улице Рыбалко собрались несколько десятков граждан, и там, скорее всего, происходит подкуп избирателей, поступило в полицию от главы избирательного штаба одного из кандидатов на пост президента, сообщает Отдел коммуникации полиции Сумщины. В полиции заявление зарегистрировали, на место происшествия немедленно отправилась следственно-оперативная группа и постоянно действующая группа по...
Общество
Патрулируя улицу Харьковскую, экипаж патрульных остановил автомобиль Honda Accord, водитель которого нарушил ПДД. За рулем находился 30-летний сумчанин, который имел явные признаки наркотического опьянения и у него не было водительского удостоверения, ведь он был лишен права управления за езду в состоянии опьянения. В дальнейшем выяснилось, что в начале февраля, инспекторы уже останавливали данного водителя. Тогда он также имел признаки наркотического опья...
фотофакт
В очередной раз боллард, установленный в переулке Терезова был поврежден автомобилем. На этот раз в него врезался грузовик. Напомним, что боллард планируется капитально отремонтировать, поскольку он несколько раз был поврежден в результате ДТП. Стоимость ремонта составит около 100 тыс. грн. Средства на выполнение работ заложены в бюджет текущего года.
Общество
Очередной выезд «мобильного социального офиса» согласно графику работы состоялся в помещении отделения ОАО «Государственный сберегательный банк Украины» по ул. Воскресенская, 10. Сумчан консультировали представители департамента социальной защиты населения, Сумского объединенного управления Пенсионного фонда Украины в Сумской области, городского центра занятости, КУ «Сумской городской территориальный центр социального обслуживания (предоставления социальны...
политические новости
На пресс-конференции в УНИАН 19 февраля представители ОО «Молодежь Украины за будущее» заявили, что Юлия Тимошенко является единственным кандидатом на пост президента, который понимает проблемы молодежи и имеет четкий план их решения. Среди всех кандидатов в президенты, только лидер «Батьківщини»  имеет пошаговый план, предусматривающий создание всех необходимых условий для достойной жизни и работы молодежи в Украине. «Исследование GfK показывает печальную...