Прокуратура Сумщини перевірила заклади охорони здоров’я

             Нещодавно прокуратурою Сумської області із залученням фахівців контролюючих органів проведені перевірки на предмет додержання законодавства України про охорону здоров’я в діяльності органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування та лікувальних закладів області. Даному питанню прокурорами приділяється особлива увага. Минулого року у цій сфері порушено 4 кримінальні справи, які розслідувані і направлені до суду, за 30-ма документами реагування до відповідальності притягнуто 53 службові особи, в тому числі 10 працівників органів виконавчої влади та контролю.

            Вже нинішнього року за результатами винесеної 21 постанови про проведення перевірок у порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів розпочато 2 кримінальних провадження, внесено 34 подання, з яких на даний час розглянуто і задоволено 12, до відповідальності притягнуто 10 службових осіб, упереджено незаконне використання бюджетних коштів на загальну суму майже 14 млн грн.

            Як повідомив старший прокурор відділу прокуратури області Володимир Микитенко, проведені перевірки засвідчили, що порушення основ законодавства про охорону здоров’я мають поширений характер. Зокрема, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування не забезпечується належний рівень фінансування передбачених цільовими програмами заходів у даній сфері, що є основною причиною їх невиконання. Бюджет охорони здоров’я на поточний рік з урахуванням усіх лікувальних закладів області становить трохи більше 1 млрд. грн. при потребі 3,3 млрд грн., що забезпечує потребу галузі лише на 31 відсоток. На придбання медикаментів для закладів охорони здоров’я області затверджено 63 млн грн. при потребі 535 млн грн. Аналогічний стан фінансування заходів з охорони здоров’я і в районах області. Висновок напрошується один: фінансування витрат  на охорону здоров’я проведено на рівні, який не дозволяє забезпечити на території регіону дотримання державних гарантій у сфері надання медичної допомоги громадянам.

            Управлінням охорони здоров’я обласної державної адміністрації не вжито адекватних заходів для збереження мережі закладів охорони здоров’я в області. Як наслідок, минулого року закрито фельдшерські пункти у Середино-Будському та Охтирському районах.

            У діяльності закладів охорони здоров’я, яких в області налічується 747, встановлено ряд порушень, у тому числі і кримінально-правового характеру. Прокурором Лебединського району в листопаді минулого року направлено до суду кримінальну справу за ч. 3 ст. 368 КК України, порушену стосовно головного лікаря Лебединської ЦРЛ О., який вимагав у директора одного з підприємств хабара і отримав його в сумі 3,5 тис. грн. за вирішення питання щодо укладення договору на виконання робіт по ремонту системи опалення Ворожбянського фельдшерсько-акушерського пункту Лебединського району, а також проведення оплати за вказані роботи відповідно до акта виконаних робіт в розмірі 30 тис. грн.

            Вироком Тростянецького районного суду лікаря-нарколога Тростянецької ЦРЛ К. засуджено за ч. 1 ст. 364 і ч. 1 ст. 366 КК України до 7 місяців виправних робіт з утриманням 10 відсотків в дохід держави. За цим вироком він визнаний винним у тому, що з метою підтримання на високому рівні кількісного показника у своїй роботі, умисно тримав на диспансерному обліку 4 жителів району як хворих на хронічний алкоголізм понад встановлений термін, а також безпідставно вніс до сертифікатів про проходження профілактичного наркологічного огляду недостовірні відомості про те, що у двох з них відсутні протипоказання до керування автотранспортним засобом і видав ці сертифікати вказаним особам. Цю кримінальну справу порушувала і розслідувала прокуратура Тростянецького району.

            За аналогічними фактами порушувалися кримінальні справи Конотопською міжрайонною прокуратурою.

            Вже нинішнього року прокурором Недригайлівського району внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 191 КК України за фактами привласнення бюджетних коштів службовими особами Недригайлівської ЦРЛ шляхом безпідставного нарахування заробітної плати на загальну суму понад 100 тис. грн.

            Прокурором Лебединського району внесені відомості до ЄРДР і розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 366 КК України  стосовно лікаря Лебединського психоневрологічного інтернату Б., який вніс недостовірні відомості до довідки про причину смерті підопічного цього закладу.

            Мають місце випадки незаконного стягнення із громадян плати за надання медичних послуг. Зокрема, прокурором Тростянецького району та Охтирським міжрайонним виявлені факти незаконних вимог медичними працівниками місцевих ЦРЛ оплати за надання медикаментів для проведення лабораторних досліджень.

            У Шосткинській ЦРЛ під виглядом благодійної допомоги стягувались кошти від хворих у розмірі від 50 до 500 грн. для поліпшення матеріально-технічної бази даного лікувального закладу. На усунення цих та інших порушень прокурори реагували внесенням подань головним лікарям місцевих ЦРЛ.

            Перевірки засвідчили також, що не забезпечується належне фінансування  галузі охорони здоров’я, що унеможливлює надання якісної і безоплатної медичної допомоги дітям. З місцевих бюджетів  фінансування становить лише третину до потреби. На сьогодні критичною є ситуація із забезпеченням ліками та медичними препаратами  дітей, які хворіють на гемофілію, хронічну ниркову недостатність, епілепсію, гемопластози, фінілкетонурію тощо. Потреба для лікування 600 дітей області в рік становить 12,5 млн. грн. Разом з тим обласним бюджетом у поточному році не виділено жодної гривні для підвищення рівня медичного забезпечення дітей. Враховуючи тяжкість вказаних захворювань, а також той факт, що несвоєчасне отримання дітьми медичної допомоги ставить реальну загрозу їх життю, відсутність фінансування вказаних видатків може спричинити соціальну напругу в області.

            Порушення виявлені також у діяльності державної санітарно-епідеміологічної служи області, закладів освіти тощо.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
186 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Власть
Алексей Рябенков досрочно сложил полномочия депутата Сумского городского совета. Об этом стало известно сегодня во время очередной сессии городского совета. Соответствующий проект решения «О досрочном прекращении полномочий депутата Сумского городского совета» поддержал 31 представитель городского парламента. Сам Алексей Рябенков сообщил, что, поскольку он теперь работает в Киеве, то выполнять свои депутатские обязательства перед обществом Сум не имеет воз...
Общество
В связи с проведением аварийно-ремонтных работ по устранению порыва водопровода диаметром 100 мм по ул. Г. Кондратьева, горожане временно остались без воды. Об этом сообщает коммунальное предприятие «Горводоканал». Соответственно, сейчас прекращена подача воды в дом № 140 по ул. Г. Кондратьева. Также из-за проведения аварийно-ремонтных работ по ул. Горького прекращено водоснабжение холодной воды в доме № 23/2 по этой улице. После завершения работ водоснабж...
Общество
С целью осведомленности сумчан по вопросам нового порядка назначения жилищных субсидий специалисты департамента социальной защиты населения проводят широкую информационно-разъяснительную работу, как на предприятиях по месту работы, так и по фактическому месту жительства граждан. Так, специалисты департамента провели встречу с сотрудниками Сумского областного художественного музея имени Никанора Онацкого по адресу: ул. Покровская площадь, 1. Во время встреч...
фото
Сегодня в г. Шостка произошло дорожно-транспортное происшествие с участием двух автомобилей, пишет Шостка.инфо. На ул. Бульварная произошло столкновение двух автомобилей. В результате удара одно из транспортных средств отбросило на обочину. Машина врезалась в дерево. Оба автомобиля получили механические повреждения, никто не пострадал. На месте происшествия работают правоохранители.
Общество
Бывают случаи, когда при осмотре транспортных средств обнаруживают так называемые автомобили-«двойники» - полностью идентичные, включая номера агрегатов и номерные знаки автомобиля. Несколько советов от сервисных центров МВД, как уберечься от такой покупки. Двойники - это извне идентичны автомобили, которые имеют одинаковую марку, модель, цвет, номерные знаки и номера агрегатов. Чаще всего такие транспортные средства ввозятся в Украину из-за границы и уже...
фото
В настоящее время завершено обустройство тротуара от пер. Спортивный к дому № 21 по проезду Спортивный. Работы, стоимость которых составила 158,7 тыс. грн., выполняла подрядная организация ООО «Будортранс». Кроме того, департамент инфраструктуры города является заказчиком текущего ремонта тротуаров по ул. Ковпака (в районе домов № 11, № 31, № 53). Здесь работы также завершены. Выполняла их подрядная организация ООО «Базальт». Стоимость выполненных работ со...
Происшествия
46-летняя пассажирка «Мерседеса» погибла, шестеро в больнице. Речь идет о пассажирах зарегистрированного в Сумах микроавтобуса, который вчера попал в аварию под Пирятином. Все пассажиры и водитель автомобиля - жители Сум и Сумской области. Сейчас они находятся в Пирятинской районной больнице. Об этом сообщил пресс-секретарь Нацполиции Полтавщины Юрий Сулаев, пишет UA:Суми. Как сообщил начальник управления Государственной службы Украины по безопасности на т...
адреса
В среду, 26 сентября, некоторые улицы г. Сумы останутся без света. Плановое отключение света, по информации ПАО «Сумыоблэнерго», связано с работами на электрооборудовании, воздушных линиях и подключением новых абонентов.
Новости компаний
С древних времен серебру приписывали особые магические свойства. Считали, что оно способно оберегать владельца от всего дурного. Некоторые до сих пор уверены, что внезапное чернение серебряного украшения связано с тем, что оно приняло удар на себя. Но если честно, чернение может быть и естественным процессом окисления металла. С этим более-менее понятно. А как трактовать то, что вот уже сколько дней подряд вам снится серебряное кольцо. Это понятно с теми,...