На Сумщині з літака розкидатимуть вакцину проти сказу для диких тварин

Сказ - дуже небезпечне інфекційне захворювання тварин та людини. В дикій фауні одним із основних джерел інфекції є дикі тварини, зокрема лисиця, вовк, єнотовидна собака та інші тварини.

Ситуація по сказу залишається актуальною, випадки сказу реєструються на всій території України, зокрема з початку поточного року на території Сумської області було зареєстровано 7 випадків сказу (3 собаки, 2 коти по одному випадку серед свиней та лисиць); в порівняння з минулим роком було 14 випадків.

З метою профілактики даного захворювання протягом останніх років на території області проводяться кампанії по пероральній імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Ось і цього року згідно наказу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 21.08.2020 року № 546 «Про організацію заходів з проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин у 2020 році» було вирішено з вересня місяця 2020 року розпочати чергову осінню кампанію на територія всіх областей України в тому числі Сумської області.

Для пероральної імунізації використовуються спеціальні принади, в яких міститься вакцина проти сказу.

Дані принади є безпечними для людини та навколишнього природного середовища, але їх заборонено чіпати руками або переміщати.

Враховуючи досвід та рекомендації європейських країн найефективнішим та більш доступним є повітряний розподіл принад з вакциною за допомогою авіатранспорту, тому на території Сумської області цього року планується використати літаки.

На Сумщині з літака розкидатимуть вакцину проти сказу для диких тварин, фото-1 На Сумщині з літака розкидатимуть вакцину проти сказу для диких тварин, фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі