У Сумах відкрилася виставка до Дня пасічника

У Сумах відкрилася виставка до Дня пасічника

До свята бджолярів України – Дня пасічника, який щорічно відзначається 19 серпня, Сумський обласний краєзнавчий музей презентував цікаву виставку «З історії бортництва і пасічництва», матеріали якої розповідають про становлення, розвиток і значення цього ремесла для жителів Сумщини від його зародження до сьогодення.

Починаючи з ІХ ст., бортництво стало традиційним заняттям для мешканців нашого краю, про що свідчать археологічні знахідки. Бортні угіддя на землях Сумщини згадуються в унікальних свитках ХVІІ ст. з фондового зібрання музею, що нині знаходяться на реставрації.


Серед унікальних експонатів, представлених на виставці, – горщик ІХ – ХІ ст. із залишками меду, знайдений біля с. Воргол Кролевецького району. Привертають увагу бортні сокири та медорізки ХІV – ХVІІІ ст., надані на виставку краєзнавцем С. Гуцаном.
Експонуються оригінальні вулики-дуплянки початку ХХ ст., що свого часу побутували у селах Глинськ Роменського та Томашівка Недригайлівського районів. Цікавими є фотографії 1930-х рр., на яких зображені пасічники Конотопщини, з колекції приватного музею «Причал Одіссея» С. Гуцана.
Краєзнавчий музей вдячний мешканці м. Суми Олені Перерві, яка люб’язно надала сучасний інвентар пасічників для його експонування на виставці.

У Сумах відкрилася виставка до Дня пасічника, фото-1


Інформативним є комплекс, що висвітлює тему філателістичними випусками України та інших країн світу. Варто відзначити випуски та спецпогашення, що розповідають про П. Прокоповича (1775–1850) – видатного бджоляра, основоположника рамкового бджільництва, засновника першої школи пасічників, уродженця с. Митченки Конотопського повіту.
Запрошуємо сумчан і гостей міста оглянути виставку.

У Сумах відкрилася виставка до Дня пасічника, фото-2
свято бджоляр День пасічника музей виставка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі