Дистанційна освіта. Добре це чи погано? Думка експерта з цього приводу

Діти – квіти життя кожного з батьків та самий довгоочікуваний подарунок, даний нам згори. Заради дітей ніхто з нас не шкодує ні свого часу, ні своїх сил на пошук будь-яких можливостей для забезпечення їм щасливого й світлого майбутнього. Ми щоразу робимо все від нас залежне для того аби в улюблених синочків й донечок завжди була найкраща їжа, книги, іграшки та одяг.

Далеко не винятком є розвиток дитини та її освіта. Адже кожен із нас хоче для свого чада лише світлого та позитивного майбутнього. А для того аби дати дитині можливість розвиватися та в повній мірі отримувати необхідні їй знання, варто перш за все вибрати гарну школу, різноманітні гуртки та секції за її інтересами. Крім того важливо забезпечити дитину можливістю займатися всім зазначеним. Ось чому логічним буде питання про вибір форми навчання.

Все частіше протягом останніх декількох років набирає популярності така форма освіти як дистанційна. Саме тому аби дізнатися якомога більше про тонкощі роботи дистанційного навчального закладу, ми вирішили поспілкуватися із директором дистанційної школи Харківського колегіуму Тамарою Миколаївною.

- Доброго дня, розкажіть, будь ласка, трохи про вашу школу та педагогічний колектив.

Школа «Харківський колегіум» працює в освітній сфері України ось уже двадцять три роки. На базі навчального закладу створена чудова дистанційна школа, де працює 36 кваліфікованих викладачів, кожен із яких являється професіоналом своєї справи. За час свого існування нами розроблено ряд унікальних методик викладання шкільних предметів. Це у свою чергу дає гарну можливість досягати хороших результатів у навчанні.

- Про які саме результати зараз йде мова?

Як і в будь-якій іншій школі показником результативності навчального закладу прийнято вважати саме успіх його випускників. Не виняток в цьому питанні й наша школа. Зокрема більш ніж 400 наших колишніх учнів успішно закінчили вищі навчальні заклади, 48 з них стали випускниками іноземних університетів.

- Сьогодні як ніколи актуально стоїть питання дистанційної освіти. Розкажіть, будь ласка, в чому її основна відмінність від навчання у звичайній школі?

Основною перевагою здобуття знань в дистанційному навчальному закладі є можливість дитини навчатися де їй зручно, коли їй зручно, а також в такому ритмі як їй зручно. Тобто дистанційне навчання гарантує відсутність прогалин, оскільки дитина зможе наздогнати потрібний матеріал в будь-який момент.

Завдяки навчанню у дистанційній школі у дитини формуються навички самостійності, відповідальності та тайм-менеджменту. На основі всього зазначеного можна впевнено стверджувати що дистанційна освіта більшою мірою дозволяє індивідуалізувати процес навчання.

- Для кого саме дистанційна освіта є оптимальною?

Сама по собі дистанційна освіта вважається оптимальною для будь-кого: діти з обмеженими фізичними можливостями; діти, котрі активно займаються мистецтвом ба навіть спортом; діти з релігійних сімей; діти, котрі із-за місця проживання не мають змоги навчатися в сучасній українській школі. Безперечно цей перелік можна продовжувати. Одне що можна сказати напевне, дистанційне навчання – форма навчання, котрій під силу допомогти розв'язати будь-які проблеми.

- Якщо говорити про дистанційну школу Харківського колегіуму, тут сформована одна програма для всіх учнів чи ж все-таки програма може змінюватися в залежності від потреб конкретної дитини?

В Україні як і в будь-якій іншій державі існує визначений Державний стандарт освіти. Викладацький склад школи беззаперечно дотримується освітньої програми. Проте у своїй роботі кожен з нас використовує креативні та сучасні методи засвоєння матеріалів та індивідуалізації, завдяки чому вдається досягти більшої зацікавленості учнів у навчальному процесі.

- У чому полягає головна складність дистанційної освіти сьогодні?

Єдина складність такої форми навчання ховається у можливості грамотної побудови комунікацій із дитиною. Проте вчителі дистанційної школи Харківського колегіуму готові й до такої роботи.

Не дивлячись на всі побоювання багатьох батьків, якісна дистанційна освіта в Україні сьогодні дійсно можлива. Беззаперечними доказами є існування сучасних технологій, котрі дають якомога кращу можливість зв'язуватися з учителями причому з будь-якої точки світу, не кажучи вже про Україну. Саме тому не варто боятися дистанційного навчання, адже це дійсно хороша можливість дати вашій дитині ґрунтовні знання.

Сайт:http://online.collegium.com.ua

Instagram: https://www.instagram.com/collegium_kh/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNFBmjF91q91I9BUFAn5oTw

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі