Реклама
20:10, 22 травня 2020 р.

Лікування алкоголізму

Реклама

Близько 800 тисяч українців перебувають на наркологічному обліку. Подібна цифра сигналізує про явну проблему, яку необхідно вирішувати. Державна та приватна клініка лікування алкоголізму покликані допомогти особам, які страждають залежністю. Щоб поставити людину на облік в наркодиспансері або уникнути такої долі, має сенс звернутися за консультацією до професійного юриста.

Наркологічні диспансери: навіщо потрібні

Сенс наркологічних диспансерів - ведення обліку та постійне спостереження за пацієнтами. Всупереч поширеній думці, наркодиспансери ставлять на облік не тільки осіб, які страждають на наркоманію. У список пацієнтів потрапляють також і люди, які страждають алкогольною залежністю.

Облік в наркологічному диспансері призначений для реалізації наступних завдань:

  • контролю за наркоманією і алкоголізмом в масштабах країни;
  • лікування залежних осіб;
  • звільнення залежних осіб від ряду обов'язків.

Діяльність наркологічних диспансерів має профілактичний характер. Їх сенс: простежити, щоб реабілітація пацієнта проходила гладко і без зривів. На практиці профілактика виражається в бесідах з лікарем і в психологічному розслабленні.

Якщо стан пацієнта погіршується (в разі серйозної залежності), то виникають синдроми відміни. У такі періоди наркодиспансери необхідні для ізоляції людини і подальшого його лікування медикаментами. Іншими словами, облік у клініки - це проходження курсу лікування від залежності в спеціальній медичній установі.

Порядок постановки на облік

За загальним правилом, передбачений добровільний порядок постановки на облік в наркологічних диспансерах. Це означає, що ніхто з примусу не може проходити лікування в спеціалізованих медичних установах. Порядок добровільної проходження лікування в наркодиспансері виглядає наступним чином:

  • Людина обстежується у лікаря-нарколога.
  • Лікар-нарколог виписує направлення в наркодиспансер.
  • Людина проходить обстеження в установі.

Тільки фахівець може направити людину в наркодиспансер. Ні ГИБДД, ні фельдшер не уповноважені ставити на облік.

Саме обстеження в наркологічному диспансері проходить добровільно - працівники установи не можуть насильно тримати людину. Пацієнт має погодитися з лікуванням, це фіксується в його амбулаторній карті.

Практикою передбачені випадки, коли можлива примусова постановка на облік. Повинні бути присутніми істотні причини. Якщо людина не вживає наркотики і не страждає на алкоголізм, то йому не загрожує лікування в медичних установах. Приклади ситуацій, на основі яких ставлять на облік:

  • водіння автомобіля в нетверезому вигляді;
  • вживання наркотиків;
  • хронічний алкоголізм.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...