• Головна
  • Обережно – кліщі! У Сумах збільшується кількість звернень з приводу захворювання на хворобу Лайма
16:20, 13 травня 2020 р.

Обережно – кліщі! У Сумах збільшується кількість звернень з приводу захворювання на хворобу Лайма

Про це жителям Сумщини повідомила голова групи експертів з питань інфекційних хвороб обласного управління охорони здоров’я Ірина Троцька під час брифінгу в облдержадміністрації, пише сайт ОДА.

«Відкрились парки і сквери, це дуже добре, але відкрились вони і для кліщів. Сьогодні майже всі розмови про коронавірус, але ми не повинні забувати і про інші небезпечні хвороби, як, наприклад, хвороба Лайма, що відноситься до особливо небезпечних хвороб», – наголосила Ірина Троцька.

За словами головного інфекціоніста області, на сьогодні збільшується кількість звернень з приводу захворювання на хворобу Лайма, що переноситься кліщами. У порівнянні з І кварталом минулого року за аналогічний період цього року кількість захворювань збільшилась утричі. Кліщі рано активізувалися у зв’язку з аномально теплою зимою.

Обережно – кліщі! У Сумах збільшується кількість звернень з приводу захворювання на хворобу Лайма, фото-1

Нагадаємо, ознаками хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м'язів, нервової і серцево-судинної системи і, навіть, до інвалідності. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінці третьої доби наближається до 100%.

Кліщі присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі. Вони можуть потрапити на ваше тіло й через деякий час, після відвідування зеленої зони, якщо залишились на одязі чи речах. Кліщі можуть потрапити до житла із букетами квітів, собаками або іншими тваринами.

Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин, в цей час виділяючи анестезуючу рідину, що робить укус практично безболісним. Лише згодом, як правило через кілька годин, виникає відчуття болю або дискомфорт на місці укусу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...