• Головна
  • НСЗУ платитиме лікарням Сум за лікування пацієнтів з Covid-19
13:30, 7 травня 2020 р.

НСЗУ платитиме лікарням Сум за лікування пацієнтів з Covid-19

Кабінет Міністрів прийняв відповідну постанову, якою затвердив в рамках Програми медичних гарантій окремі пакети з надання медичних послуг пацієнтам з підозрою або встановленою коронавірусною хворобою (COVID-19), пише сайт Сумської ОДА.

Пакети передбачають надання послуг із тестування, екстреної та стаціонарної медичної допомоги. Національна служба здоров’я України, як єдиний закупівельник медичних послуг, укладе договори з закладами охорони здоров’я та платитиме їм за наданням допомоги таким пацієнтам. Загалом, на це додатково виділено понад 15 млрд грн.

Пакети медичних послуг передбачатимуть:

- оплату за роботу мобільної бригади. Йдеться про оплату роботи мобільних бригад, які проводять забір аналізів вдома у пацієнтів і наразі працюють на базі поліклінік, ЦПМСД або інших закладів охорони здоров’я. У тариф включено в тому числі додаткові виплати членам мобільних бригад у розмірі до 300%. В умовах фінансування зокрема є те, що одна бригада має зробити мінімум 150 заборів матеріалів на місяць.

- оплату екстреної медичної допомоги. Йдеться про оплату медичної допомоги, що надається центрами ЕМД, у зв’язку із збільшенням навантаження на бригади ЕМД. Оплата центрам ЕМД визначатиметься на основі кількості підтверджених випадків коронавірусною хвороби (COVID-19) та з урахуванням збільшеного навантаження через виїзди на підозри на COVID-19. У тариф включено в тому числі додаткові виплати членам спеціальних бригад ЕМД у розмірі до 300%.

- оплату за стаціонарну медичну допомогу. Оплата буде здійснюватися тільки в ті заклади, які визначені для госпіталізації пацієнтів з коронавірусом. Також ці заклади обов'язково мають відповідати умовам надання послуг - зокрема мати апарати ШВЛ, команди лікарів, в тому числі анестезіологів, тощо.Тариф на оплату цих послуг включає фінансове забезпечення: здійснення додаткових доплат (винагород) працівникам закладів охорони здоров’я, які задіяні до лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою (COVID-19) у розмірі до 300%; надання медичної допомоги при коронавірусній хворобі (COVID-19) всіх ступенів важкості згідно з протоколом «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)», затвердженим Міністерством охорони здоров’я; доступності усіх необхідних лікарських засобів та медичних виробів для пацієнтів. Засоби індивідуального захисту, а також частина лікарських засобів закуповуються за централізованими програмами МОЗ.

Оксана МОВЧАН, очільниця НСЗУ: «Така модель фінансування лікування пацієнтів з COVID-19 завдяки прогнозованості та прозорому розподілу коштів, добре підходить для швидкого реагування в умовах пандемії. Завдяки оплаті через єдиного закупівельника медичних послуг, інформацію про кількість пацієнтів і обсяг та характер наданих їм послуг фіксуватимуться в електронній системі охорони здоров’я. Достовірні електронні дані стануть основою прийняття рішень, дадуть можливість посилити ефективність виділених грошей та швидко спрямовувати кошти туди, де вони потрібні. А лікарні оперативно і без посередників зможуть отримати кошти для лікування пацієнтів, а також для підвищення заробітних плат своїм співробітникам, задіяним у наданні допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою (COVID-19)».

Розробка пакетів медичних послуг на надання медичної допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою (COVID-19) стала можливою завдяки співпраці та підтримці з боку Міністерства охорони здоров’я та Міністерства фінансів України.Заклади, які госпіталізовували пацієнтів попри те, що не входили в перелік тих, які визначені Керівником робіт з ліквідації надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня пов’язаної з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) та не відповідають умовам закупівлі, зможуть укласти договір з НСЗУ за окремим пакетом медичних послуг на один місяць (квітень). Проте подальші госпіталізації в такі заклади будуть заборонені, оскільки така практика наражає на ризик інфікування як медичних працівників, так і пацієнтів з іншими захворюваннями.

За матеріалами НСЗУ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...