17:30, 13 лютого 2013 р.

Звернення БТІ до сумчан

Останнім часом по місту поширюється інформація про те, що деякі приватні підприємства виконують функції  БТІ.

З приводу цього комунальне підприємство “Сумське міське БТІ” повідомляє, що це не відповідає дійсності.

Cумське міське БТІ було створено рішенням №7   виконавчого комітету Сумської міської ради депутатів трудящих  27 вересня 1944 року для проведення технічної інвентаризації та оцінки будівель, споруд  міста Суми.

За шістдесят дев’ять років роботи підприємства створена база даних,   яка  вміщує в себе  історію всіх міських об’єктів нерухомості та земельних ділянок, на яких вони розташовані. Не маючи цієї інформації, не можливо об’єктивно та якісно проводити технічну інвентаризацію, виявляти випадки самовільного будівництва (реконструкції).

Тобто, якщо державний реєстратор речових прав на нерухоме майно  або нотаріус при реєстрації прав власності громадян та юридичних осіб буде керуватися матеріалами технічної  інвентаризації, виконаними не комунальним БТІ - це  означатиме, що спеціаліст  свідомо використовує необ’єктивні дані.

Згідно з Законом України “Про місцеве самоврядування” на органи місцевого самоврядування покладена функція обліку нерухомого майна незалежно від форм власності.

Облік нерухомого майна здійснюється на підставі матеріалів технічної інвентаризації. Згідно з рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради, технічну інвентаризацію та облік нерухомого майна доручено здійснювати тільки спеціалістам комунального підприємства “Сумське міське БТІ”.

Втручання якихось інших   підприємств в процес інвентаризації призведе до руйнування існуючої системи обліку, яка є частиною містобудівного кадастру.

Існування обліку нерухомого майна, комунального архіву інвентаризаційних справ відповідає інтересам територіальної громади, так як дає можливість відтворити втрачені документи, служить доказовою базою в судах при вирішенні майнових спорів.

Згідно з Постановою Кабінету міністрів України ціни на послуги з технічної інвентаризації регулюються державою, а прилади, які використовуються під час вимірювальних робіт, підлягають метрологічному контролю.

В місті Суми тільки КП “Сумське міське БТІ” має затверджені державним органом ціни на послуги та атестований метрологічний підрозділ.

Шановні громадяни! Під видом робітників БТІ можуть діяти шахраї. Будьте обережні, впускаючи таких “спеціалістів” до своїх осель. Пам’ятайте – комунальне підприємство “Сумське міське БТІ” розташоване в будинку №33 по вулиці Садовій міста Суми.

Збережемо комунальне БТІ – захистимо своє майно!                                                               

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...