• Головна
  • Допомога по тимчасовій втраті працездатності медичних працівників, які пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах карантину, 100% компенсує втрачений заробіток
17:33, 10 квітня 2020 р.

Допомога по тимчасовій втраті працездатності медичних працівників, які пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах карантину, 100% компенсує втрачений заробіток

Про це під час брифінгу щодо попередження поширення коронавірусної інфекції на Сумщині повідомила начальниця управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Сумській області Віра Лаврик.

З початку епідемії на території України коронавірусної хвороби COVID-19, захворювання підтверджуються також у медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-19. Таке зараження вважається як гостре професійне захворювання, що потребує розслідування. На Сумщині вже є такі випадки.

Віра Лаврик загострила увагу на тому, що заклад охорони здоров’я зобов’язаний невідкладно передати з використанням засобів зв’язку (факс, телефонограма, електронна пошта) та протягом доби на паперовому носії екстрене повідомлення про звернення потерпілого з посиланням на гостре професійне захворювання (отруєння) на виробництві (у разі можливості з висновком про ступінь тяжкості травм) за формою згідно з додатком 1: підприємству (установі, організації), де працює потерпілий або на якому він виконував роботу; територіальному органові Держпраці за місцем настання гострого професійного захворювання (отруєння); робочому органові виконавчої дирекції Фонду соціального страхування за місцем настання гострого професійного захворювання (отруєння).

Такий лікарняний листок оплачується 100% з першого дня захворювання на весь період відсутності працівника на роботі не залежно від трудового стажу. Лікування та реабілітація медпрацівника (за необхідності) здійснюватиметься за рахунок Фонду соціального страхування.

Довідково. Гостре професійне захворювання – захворювання (або смерть), що виникло після однократного (протягом не більш як однієї робочої зміни) впливу на працівника шкідливих факторів фізичного, біологічного та хімічного характеру (у тому числі інфекційні, паразитарні, алергійні захворювання).

Діагноз гострого професійного захворювання (інтоксикації), що виникає на виробництві, встановлюється лікарем будь-якого лікувально-профілактичного закладу після обов’язкової консультації з профпатологом та лікарем з гігієни праці.

При гострих професійних захворюваннях інфекційного походження діагноз установлюється лікарем-інфекціоністом та профпатологом з урахуванням епідрозслідування.

Лабораторно підтверджені випадки гострого професійного захворювання, зокрема, інфікування COVID-19 медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-19 (надання медичної допомоги хворим на інфекційні хвороби, роботи з живими збудниками та в осередках інфекційних хвороб, дезінфекційні заходи тощо), розслідуються як нещасний випадок на виробництві відповідно до вимог Порядку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...