Що робити позичальникові, якщо він не може платити по кредиту?

За інформацією національного бюро кредитних історій, у 2019 році споживчих кредитів було видано на 21% більше, ніж у 2018 році. Кредити беруть не тільки для того, щоб забезпечити собі найнеобхідніше (хоча така мотивація більшості позичальників), а й дозволити собі більше - дорогий телефон, подорож або автомобіль. Однак нерідко трапляються випадки, коли люди беруть кредит, не розрахувавши свої сили, і потрапляють в боргову яму. ШвидкоГроші є можливим захистом та допоможуть уникнути санкції боржника.

У ситуації, коли позичальник не може виплачувати кредит, потрібно дотримуватися простих правил:

1. Заспокойтеся та не панікуйте! Потрібно віддавати собі звіт, що ви не впоралися, не розрахували свої можливості і витрати. Починаються дзвінки від кредиторів, хочеться закінчити це будь-якими шляхами, аби не завдавати незручність собі та близьким. Зверніть увагу, несплата за кредитом - це не порушення закону, як вам намагаються донести - це лише економічне явище, особистий касовий розрив. Заспокойтеся і сформуйте фінансовий план. При формуванні плану дій потрібно виходити з реальних можливостей, а не з потенційного заробітку, приймайте рішення з холодною головою.

2. Повідомте рідних і близьких про свої тимчасові проблеми, роз’ясніть, що ви їх вирішуєте. Це дозволить вам попередити родичів про можливі дзвінки та підготуватися. Краще вони дізнаються про проблему від вас, ніж від кредитора. Якщо ви будете морально підготовлені, на вас будуть менше тиснути.

3. Ознайомтеся з інформацією про стягнення у відкритих джерелах. Найчастіше збирачі працюють на фінансовій безграмотності громадян, апелюючи загальними термінами із законів. Емоційно відчувати такий тиск важко. Постійно відчуваєш свою провину і тиск. Щоб уникнути вивертів з "незрозумілими" статтями, вивчіть інформацію, тільки ви зацікавлені у відстоюванні своїх прав.

4. Не беріть нові кредити. Перекривати борги іншими боргами - найпоширеніша помилка, яка веде до ситуації, схожої на сніжний ком. Людина завжди думає і сподівається, що її питання буде вирішене найближчим часом: знайде роботу, заплатить підрядник, який давно обіцяє заплатити, повернуть борги і т.д. Не будуйте фінансовий план з надій та обіцянок - це може загнати вас в кабалу. Кредитори намагаються нав'язати вам додаткову позику, щоб ви увійшли в графік і взяли новий кредит. Тут немає поганих і хороших, є система, в якій менеджер отримує премію за видані позики.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі