Як в умовах карантину змінився ринок праці на Сумщині?

Основною ознакою ринку праці сьогодення стало зростання чисельності безробітних, про що свідчать адміністративні дані Сумської обласної служби зайнятості.

На 9 квітня поточного року чисельність безробітних, зареєстрованих в службі зайнятості становить 17,2 тис., що на 1,4 тис. більше, ніж на початок квітня (15,8 тис. осіб).

Як в умовах карантину змінився ринок праці на Сумщині?, фото-1

За 3 тижні карантину отримали статус безробітного 2603 мешканця області, серед яких збільшився відсоток жінок з 54% до 64%; 30% - молодь до 35 років; 42% - особи, старше 45 років.

Серед безробітних, які за цей час звернулися до служби зайнятості - 51% з вищою освітою, що на 6% більше, ніж до початку карантину. Професійно-технічну освіту мали – 41%; 8% - загальну середню освіту.

Переважна більшість це медпрацівники (лікарі, сестри медичні, фельдшери, лаборанти), менеджери, продавці-консультанти, продавці непродовольчих товарів, кухарі, офіціанти, бармени, буфетники.

Більшість тих, хто звертається до служби зайнятості у зазначений період, мають невисокий рівень заробітної плати. Ось як це виглядає за професійними групами.

Як в умовах карантину змінився ринок праці на Сумщині?, фото-2

Непрості умови сьогодення позначилися і на розмірі заробітної плати, яку пропонують роботодавці у вакансіях, поданих до обласної служби зайнятості протягом цього періоду.

Як в умовах карантину змінився ринок праці на Сумщині?, фото-3

Варто зазначити, на сьогодні особливим попитом у роботодавців користуються: трактористи (168 вакансій), водії автотранспортних засобів (148), підсобні робітники (42), продавці продовольчих товарів (37), кухарі (24), слюсарі- ремонтники (20 вакансій).

Ринок праці живе своїм життям, продиктованим сьогоденням, а служба зайнятості покликана пом’якшувати негативні тенденції, пропонуючи дієві послуги як для шукачів роботи, так і для тих, хто цю роботу пропонує.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі