Хто з сумчан може отримати грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки?

Грошова компенсація замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування виплачується особам з інвалідністю, якщо протягом трьох календарних років такі особи не одержували безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу і не виплачувалася за це грошова компенсація за путівку.

Виплата проводиться на підставі медичної довідки форми 070-О, що визначає право осіб з інвалідністю на безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

Підставою для виплати грошової компенсації за путівку та за самостійне лікування є такі документи:

  • заява особи з інвалідністю про виплату грошової компенсації;
  • медична довідка за формою 070-О щодо необхідності забезпечення санаторно-курортним лікуванням;
  • документ про сплату повної вартості санаторно-курортної путівки строком санаторно-курортного лікування не менш як 18 днів, що засвідчує проходження особою з інвалідністю санаторно-курортного лікування (тільки для виплати грошової компенсації за самостійне лікування);
  • посвідчення особи з інвалідністю.

Компенсація нараховується і виплачується в розмірах (округлених до однієї гривні): особам з інвалідністю I та II групи - 75 відсотків, III групи - 50 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки, що обчислюється з розрахунку 35 відсотків (з округленням до однієї гривні) розміру одного прожиткового мінімуму, щороку встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність.

Законом України «Про державний бюджет України на 2020 рік» установлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність на 01.01.2020 року у розмірі 1638,00 грн. Отже, в поточному році особи з інвалідністю внаслідок війни І і ІІ групи отримують 430,00 грн., ІІІ групи - 287,00 грн.

У зв’язку з карантинними заходами на сьогоднішній день департамент працює в обмеженому режимі. Рекомендуємо не відвідувати департамент без нагальної потреби та скористатися можливістю отримати консультації у телефонному режимі: 788-888 – багатоканальний номер телефону. Додаткові номери для отримання інформації: 787-141, 0504078384.

Також, можна направити звернення на електронну пошту: [email protected].

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі