Директорка пологового будинку у Сумах Ольга Чирва пояснила доцільність придбання апарату ШВЛ

Директорка пологового будинку Ольга Чирва прокоментувати 0542.ua ситуацію з придбанням апарату ШВЛ та пояснити для чого він потрібен.

«Апарат ШВЛ з функцією високочастної оксиляції є невід’ємною складовою в лікувальному процесі новонароджених з тяжким та вкрай тяжким респіраторним дистрес синдромом. Високочастотна осциляторна ШВЛ в лікуванні тяжких станів новонароджених є запорукою найшвидшого одужання.

Осцилярний високочастотний ШВЛ застосовується при синдромі аспірації меконієм, пневмотораксі, легеневій гіпертензії, легеневій кровотечі, вроджених пневмоніях.

В минулому році щонайменше 5 дітей потребували застосування даного апарату, з них 3 дітей було переведено до Сумської обласної дитячої лікарні, де є осцилярний високочастотний ШВЛ і дітей вдалось врятувати, але двоє новонароджених за їх станом не могли бути транспортовані до СОКДЛ та нажаль померли.

Враховуючи, що даний апарат ШВЛ функцією високочастної оксиляції експерт класу в Сумській області тільки один, абсолютно обґрунтовано було придбання для пологового будинку. В разі народження немовлят з тяжкими порушеннями дихання, яким для того щоб вижити необхідно застосування ШВЛ, ми ліквідуючи трату часу на транспортування новонародженого до СОДКЛ миттєво надаємо допомогу в відділенні для неонатального догляду.

Коли почали вивчати за посиланням пропозиції на rehabexpert, виявилось, що ціна 65 тис євро є за базову модель без комплектуючих, сам апарат в такому стані не працюватиме, проводити порівнянні ШВЛ з функцією ВЧО експерт класу з банальними ШВЛ типу «Бріз» є некоректним, у них зовсім різні цілі та мета використання. На цьому ж сайті за увесь комплект вказана ціна 97384 тис євро. Згідно тендерної документації вимагалася поставка не тільки самого апарату ШВЛ, а й комплектуючих та витратних матеріалів одним комплектом.

Закупівля цього апарату з функцією ВЧО була опублікована на сайті «Прозорро», ще на початку лютого. Вся тендерна процедура пройшла без порушень, скарг не було. Обрано найнижчу ціну серед учасників. Крім того, якщо дійсно є постачальник, який спроможний поставити в пологовий будинок апарат ШВЛ експерт класу з такими технічними характеристиками, чому ж він не брав участі у відкритих торгах?», - прокоментувала Ольга Чирва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі