• Головна
  • За 6 копійок «боргу» банк змусив сумчанина заплатити 580 грн
12:47, 25 березня 2020 р.

За 6 копійок «боргу» банк змусив сумчанина заплатити 580 грн

Напевно ви багато раз бачили різного роду рекламу комерційних банків і інших фінансових установ, де барвисто розповідається про те, що на будь-які потреби можна взяти кредит і жити, сміючись проблемам в обличчя.

За 6 копійок «боргу» банк змусив сумчанина заплатити 580 грн, фото-1

Одного тільки немає в рекламі — нагадування про обов’язок своєчасно погашати взятий кредит і про наслідки. Поки ти нікому не винен, тобі посміхаються, ти — найкращий клієнт банку. Варто заборгувати хоча б 1 копійку — і все, ти в чорному списку. І нікого не хвилює, що підприємство, де ти працював, закрилося, або ти потрапив до лікарні, або виникли ще якісь складні життєві обставини.

За 6 копійок «боргу» банк змусив сумчанина заплатити 580 грн, фото-2

Але історія, яку нам розповів сумчанин Сергій, нас взагалі, м’яко кажучи, здивувала. Він погасив кредит в банку і все одно залишився винен! Як так?

— Ми з дружиною вирішили купити побутову техніку, — розповідає Сергій. — У тому числі давно хотіли встановити кондиціонер. І ось навесні минулого року зайшли в магазин, вибрали те, що нам потрібно, порахували. Дорогувато … Вирішили частково взяти в кредит. Благо, в магазинах повно представників різних банків, дівчина так розписала нам переваги свого банку з його пропозицією і ми погодилися. Сума була 12 000 гривень, перший внесок — 5000 гривень, а решта на 20 місяців під 48%. Тоді ми відразу запитали: «Якщо достроково погасимо, все нормально буде?». «Так, звичайно, нам все одно, коли ви нам віддасте гроші, зараз всю суму або через 20 місяців за договором. Головне, щоб не пізніше », — відповіла дівчина.

Ми вирішили, що віддамо все через три місяці. Так і зробили. Прийшли до тієї самої дівчини, поцікавилися, яка в нас сума до повного погашення і в терміналі відділення банку внесли всю цю суму (чеки у нас є). А через п’ять місяців нам подзвонили і повідомили, що у нас борг по кредиту 580 гривень. Але як таке може бути? Ми ж заплатили ту суму, яку нам сказали!

За 6 копійок «боргу» банк змусив сумчанина заплатити 580 грн, фото-3

Виявилося, що ми залишилися винні 1 копійку. Розумієте? Я не знаю як! Через п’ять місяців магазин переїхав в іншу будівлю, представника банку, яка там знаходилася, вже немає, вона не працює більше. І виходить, що вони п’ять місяців бачили, що у нас борг, але нас не турбували за одну копійку, нараховуючи при цьому пеню. В результаті накопичилася сума 580 гривень! І вона буде тільки рости, якщо ми не заплатимо. Дружина вирішила не псувати нерви і заплатила. Але мені прикро, що нас, як лохів, розводять банки, які за одну копійку готові тероризувати клієнта, тільки що віддав їм суму, на 48% більше від вартості покупки.

Ми зв’язалися з прес-службою банку. Там перевірили інформацію і пояснили, що клієнт залишився винен не одну копійку, а цілих шість — по одній копійці за останні шість місяців, протягом яких він повинен був вносити платежі, якби не погасив кредит достроково. З якої причини він не вніс їх — вони не можуть пояснити, співробітник, яка становила договір і повідомила клієнтам суму до погашення, вже звільнилася. Сума в 580 гривень — це комісія за період, в який утворився борг. У банку «просять вибачити їх за можливі незручності» і «готові детально роз’яснити клієнту, як саме утворився борг». І найголовніше — вони вдячні йому, що, на відміну від багатьох інших, хто опинився в подібній ситуації, він просто заплатив і не став скандалити.

Ми подивилися відгуки про цей банк на ресурсі Мінфіну і виявили, що подібні випадки не поодинокі. При цьому, судячи з відповідей на звернення людей, представники банку з готовністю дають роз’яснення по кожному випадку. Виникає тільки одне питання: чому всі ці нюанси не роз’яснюються так докладно до того, як укласти з клієнтом договір про кредитування?

Ну, а читачам ми рекомендуємо ретельніше ставитися до вибору банку, і після погашення кредиту переконатися в тому, що ваша кредитна історія благополучно закрита, обов’язково отримавши квитанцію про відсутність заборгованості.

shans.com.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
10,0
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...