• Головна
  • У Сумському НАУ знають, як протидіяти африканській чумі свиней
фото
10:32, 5 березня 2020 р.

У Сумському НАУ знають, як протидіяти африканській чумі свиней

фото

Африканська чума свиней (АЧС) – захворювання, яке за кілька років призвело до суттєвого зниження поголів’я свиней в Україні. Це вірусна хвороба свиней, яка проявляється гарячкою, синюшністю (ціанозом) шкіри та поширеними крововиливами (геморрагіями) внутрішніх органів. Для людини африканська чума свиней — безпечна, однак викликає стрімке зниження поголів’я цієї худоби. В Україні випадки цього захворювання зареєстровані в кожному регіоні.

За відсутності вакцин, єдиний можливий варіант для ліквідації АЧС – це вимушений забій та знешкодження всіх інфікованих свиней та забій свиней в зоні можливого поширення інфекції. Це призвело до того, що за 5 років поголів’я свиней в господарствах знизилось на 22% і продовжує знижуватися надалі. Розуміючи свої втрати фермери відмовляються займатися свинарством. Відтак з 2014 року перестали існувати 500 господарств у сфері свинарства.

За прогнозами експертів на 2025 рік в Україні залишиться 1,7 млн. голів свиней проти 3,6 млн. у 2015 році. Між тим, свинарство забезпечує близько 20% промислового виробництва м’яса, що дозволяє отримувати понад 2 млрд. грн. податкових надходжень у бюджет щороку. Тож втрати від зниження поголів’я свиней в Україні – очевидні.

У Сумському Національному аграрному університеті знають, як зупинити масове знищення поголів’я свиней. Згідно НАССР виявлення ризиків занесення збудників інфекційних хвороб на територію господарства, та ризиків розповсюдження збудників серед поголів’я свиней в межах господарства сприяє їх усуненню або послабленню, що створює передумови для підвищення біобезпеки підприємств та господарств. Такі можливості відкриває Інноваційний модуль Hog Slat, який дозволяє мінімізувати вплив людини на процес вирощування свиней. Адже окремі випадки безпосередньо пов’язані між собою або транспортними магістралями, або торгівельними шляхами, або навіть родинними зв’язками власників захворілих свиней. Таким чином, провідною рушійною силою епізоотичного процесу АЧС став соціальний (або так званий «людський») фактор.

Інноваційний модуль Hog Slat вже представлений в СНАУ, і на ньому працюють студенти, які в майбутньому зможуть повноцінно керувати процесом на підприємствах та свинокомплексах. А урочисте відкриття модулю відбулося 3 березня. На подію завітала і генеральний директор компанії Hog Slat в Україні Лана Вівант, яка висловила подяку Сумському НАУ та ректору Володимиру Ладиці, зокрема, за прагнення інтегрувати сучасні технології в освітній процес, щоб забезпечити вітчизняний АПК кваліфікованими кадрами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...