• Головна
  • Що потрібно знати позичальникові, щоб не зіпсувати власну кредитну історію?
Новини компаній
13:00, 2 березня 2020 р.

Що потрібно знати позичальникові, щоб не зіпсувати власну кредитну історію?

Новини компаній

Вплив прострочень на кредитну історію

Ключовий вплив на формування кредитної історії представляють щомісячні платежі, сума і дата внесення яких вказана в кредитному договорі. Для того, щоб виключити можливість погіршення кредитного скорингу (рейтингу), позичальникові необхідно своєчасно вносити оплату на банківський рахунок кредитної організації.

Кожен українець, який планує отримати кредит у банку або кредитної компанії, повинен знати як перевірити кредитну історію, щоб не отримати відмову. Це можна зробити звернувшись в одне з декількох на Україні бюро кредитних історій, або скористатися послугами компаній, що видають гроші до зарплати онлайн.

кредитна історія

кредитна історія

Види прострочень

Існують випадки технічної простроченої заборгованості, при якій позичальник вносить необхідну оплату в крайній встановлений банком день платежу, через що відбувається затримка з перекладом, бо термін зарахування грошових коштів на кредитний рахунок може становити 2-3 робочих дні. Виходячи з цього, для запобігання погіршенню кредитної історії через технічне прострочення, необхідно проводити оплату приблизно за 5 днів до кінцевого терміну, що буде гарантією збереження позитивної кредитної історії.

Зустрічається, що позитивна кредитна історія стає негативною з вини співробітників банку, які невірно або несвоєчасно передали дані в бюро кредитних історій, співпраця з якими вони здійснюють. У разі, при якому прострочення обов'язкового платежу виникла не з вини позичальника, слід негайно відвідати кредитна установа і з'ясувати причину виниклої негативної ситуації. Тільки своєчасне відвідування банку і виявлення проблеми дасть змогу не передати негативну інформацію про платіж в бюро кредитних історій, де вони тривалий період часу зберігаються.

Слід відзначити той факт, що прострочення платежу по кредиту призводить до негативних змін кредитної історії. У певних моментах банк може пробачити прострочення не тривалого періоду, що дорівнює 3-7 дням.

Розв'язання проблем з простроченими платежами

На жаль, трапляються ситуації, при яких у позичальника виникають фінансові проблеми й вони можуть бути значною мірою тривалими. У таких випадках необхідно не відкладати візит до установи з проханням вибору оптимального варіанту для врегулювання проблеми. У найскладніших ситуаціях існує ймовірність реструктуризації боргу перед банком. На сьогодні більшість кредитних установ пропонують великий вибір такого роду програм.

Число незакритих кредитних договорів на момент оформлення нових так само мають негативною тенденцією при формуванні актуальною кредитної історії. З великим сумнівом кредитні установи відносяться до позичальників, у яких на відкритій стадії по 3-4 чинних кредитів. У разі, при якому відкритих дієвих зобов'язань значно більше, то банк з великою ймовірністю відхилить заявку, засумнівавшись в можливості своєчасно обслуговувати нове кредитне зобов'язання.

І, навпаки, фінансова установа позитивно ставиться до позичальників, у яких в минулому було оформлено кілька кредитів, але вони були всі погашені в строк і сьогодні борги відсутні. Як правило, кредитні карти в дану категорію оцінки платоспроможності майбутнього позичальника не входять.

Недотримання цих правил і нечаста перевірка кредитної історії з метою врегулювання помилкових і шахрайських дій може привести до банківського «чорному» списку, завдяки чому отримання нового кредитного продукту стане непереборною проблемою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...