• Головна
  • У Сумській облраді обговорили функціонування медичних коледжів та училищ у 2020-2021 навчальному році
17:30, 21 лютого 2020 р.

У Сумській облраді обговорили функціонування медичних коледжів та училищ у 2020-2021 навчальному році

Під головуванням заступника голови обласної ради Тетяни Головко відбулася нарада щодо перспектив функціонування медичних коледжів та училищ у системі закладів освіти області в умовах реформування медицини в 2020-2021 навчальному році. До обговорення долучилися керівники медичних навчальних закладів області та профільних управлінь обласної державної адміністрації.

Ураховуючи реформи в галузі освіти та медицини постає питання щодо ефективного функціонування медичних коледжів. Як зауважив начальник Управління охорони здоров’я Сумської ОДА Дмитро Кравцов, саме управління буде здійснювати замовлення молодих фахівців. Але проблема полягає в тому, що з 1 квітня 2020 року медичні лікувальні заклади вторинної ланки переходять на нові умови функціонування, і на сьогоднішній день важко спрогнозувати кількість осіб, які будуть вивільнені з лікувальних закладів та їх вікову категорію. Якщо деякі з них зможуть піти на пенсію, то решта змушена буде підвищувати кваліфікацію та шукати нове місце роботи. У такому випадку управління не зможе зробити замовлення на підготовку нових кадрів, а закладам освіти доведеться змінити напрям діяльності у сторону перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Заступник голови обласної ради Тетяни Головко наголосила, що керівникам медичних коледжів необхідно розраховувати на потенціал свого закладу та підтримку керівників регіональних органів влади, щоб у першу чергу забезпечувати відповідними кадрами свій регіон. А також необхідно вміти презентувати свою унікальність. З цим погодилася Вікторія Гробова, директор Департаменту освіти і науки Сумської ОДА, та спонукала медичні заклади знаходити можливості запровадження навчання за новими спеціальностями. Адже сучасні умови вимушують нас всіх змінювати підходи до формування освітнього простору.

У свою чергу присутні директори навчальних закладів ознайомили керівництво обласної ради з матеріально-технічним забезпеченням та кадровим потенціалом своїх установ. Також розповіли про проблеми які можуть постати перед коледжами та училищами, та їх випускниками. Такі, наприклад, як обов’язковість здачі ЗНО для тих медпрацівників, які мають спеціальну освіту медичної сестри, фельдшера та мають намір отримати диплом бакалавра.

За підсумками наради керівникам медичних коледжів було дано доручення підготувати пропозиції щодо можливих варіантів розвитку того чи іншого виду спеціалізації закладу з метою збереження функціонування коледжів у системі закладів освіти. Також присутні відмітили, що так як 2020 рік – рік медичної сестри, то в області мають відбутися масштабні загальнообласні заходи з популяризації цієї необхідної професії.

«Ми маємо докласти максимум зусиль для збереження та повноцінного функціонування медичних коледжів Сумщини для підготовки висококваліфікованих працівників закладів охорони здоров’я. Особливої уваги у цьому процесі потребує 2020-2021 навчальний рік!», – наголосила Тетяна Головко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...